Skip to content Skip to footer
Uygulayıcı
uygulayıcı

Seçil Akbudak

Ben Seçil. Bu dünyaya 1981 yılının bahar ekinoksunda gözlerimi açmayı seçmişim. Çocukluğum ailemin mesleğinden ötürü ülkemizin farklı farklı yerlerinde geçtiği için değişimin bizzat için büyüdüm. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni düzen hep vardı hayatımda. Köklerim Ege’den, ailem İzmir’de yaşadığı için bir ayağım hep orada ve fakat ömrümün yarı süresi kadardır da İstanbul’da yaşıyorum. 19 yıldır Kurumsal İletişim mesleğini icra ediyorum. 

Hayatına Dair

Merhaba,
Ben Seçil. Bu dünyaya 1981 yılının bahar ekinoksunda gözlerimi açmayı seçmişim. Çocukluğum ailemin mesleğinden ötürü ülkemizin farklı farklı yerlerinde geçtiği için değişimin bizzat için büyüdüm. Yeni yerler, yeni insanlar, yeni düzen hep vardı hayatımda. Köklerim Ege’den, ailem İzmir’de yaşadığı için bir ayağım hep orada ve fakat ömrümün yarı süresi kadardır da İstanbul’da yaşıyorum.

19 yıldır Kurumsal İletişim mesleğini icra ediyorum. “Çalıştığım kurumun öyküsünü anlatan kişi olmak istiyorum.” diyerek seçtiğim mesleğimde ülkemizin kıymetli kuruluşlarında keyifle ürettiğim, dostluklar da biriktirdiğim işler yapma şansım oldu. Mesleğim sayesinde gözlemlemeyi, analiz etmeyi, anlatmayı, hikayeleştirmeyi içselleştirerek öğrendim ve tecrübe ettim. Mesleğimi halen devam ettiriyorum ama yanına, içine, başka farkındalıklar, farklı zenginlikler de dahil oldu artık. Çocukken hep çok merak eden, çok soru soran Seçil olarak yetişkinliğimde de durum çok değişmedi ve bu sorgu bazen yordu bazense çiçek açtırdı.

O çiçek açışlarımın en kıymetlilerinden biri ise, Meditasyon Okulu ile ve öğretmenim, öğretenim Ezgi Sorman ile oldu. Yaşadığım fiziksel ve ruhsal sıkıntıların içinden “başka, daha hafif, daha öz bir yolu olmalı.” diyerek kendime döndüğüm, kendimle yüzleşmeye cesaret etmeye başladığım süreçte psikoloji biliminden, nefesten, bilinçli farkındalık pratiklerinden faydalanırken yollar beni meditasyona çıkardı. “Bir gün bir kitap okudum, hayatım değişti.” derler ya, onun ne demek olduğunu bizzat yaşadım. Okuduğum çok kitapla çok katmanlar açıldı benliğimde ama Ezgi’nin Türkçe’ye çevirdiği ve ekine çok faydalandığım meditasyonlar koyduğu o kitapla Ezgi nerede ne öğretiyorsa öğrenme isteği ayrı bir doğdu içimde ve Meditasyon Okulu’nun birbirinden faydalı paylaşımları, atölyeleri, eğitimleri ile adım adım ilerledim. 

Meditasyon’da Derinleşme ve Uzmanlaşma Programım boyunca deneyimlediğim çözümlemeler ile öğrendiklerimi nasıl öğreteceğimi de kıymetli bir elden öğrenme şansına sahip olduğum için çok özel hissediyorum. Meditasyon Eğitmenliği ve uygulayıcılığı ile beraber, Nefes Koçu, Yaşam Koçu ve taze bir Yoga Öğretmeni olarak da yolumun kesiştiği, kesişeceği ruhlarla birliğimizi hatırlamaya, hatırlatmaya, yaşatmaya katkı olmaya çalışıyorum. Kadim öğretilerin insan var olduğundan beri söylediği, yazdığı, çizdiği her şeyi şimdilerde bilim de ortaya koyuyor ve gün geçtikçe daha çok ruh ile bu yolda buluşuyoruz, ne mutlu.

Anda kalmanın, anı kavramanın bizi katman katman açılan bir ışıkla Bilince götürdüğüne ki; aslında bir yere gitmemize de gerek olmadığına, aslında o aydınlıkla bir bütün olduğumuza çok inanıyorum. Özümüzü örten modifikasyonları fark ettikçe ve artık onları kontrol edebildikçe, özümüzdeki erdemle ve ışıkla buluşuyoruz. Aslolan yol, aslolan yolda olmak. Yollarımızın kesiştiği her deneyimde sevgiyi deneyimlemek dileğiyle…