Skip to content Skip to footer
billur kurt - Meditasyon Okulu
Uygulayıcı

Billur Kurt

Desteklediğimiz Merkezlerden-Vibe To BE Kurucusu ve Ezgi Sorman Ekolü Eğitmeni

Ben kimim?

Bu soruyu sormaya devam ederek yürüyen dönüşüm yolunun yolcusuyum. Niyetim bu yolu beraber yürümek, yürürken birlikte gelişmek. 1985 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokuldan beri heykel yapıyorum.

Hayatına Dair

Ben kimim?

Bu soruyu sormaya devam ederek yürüyen dönüşüm yolunun yolcusuyum. Niyetim bu yolu beraber yürümek, yürürken birlikte gelişmek. 1985 yılında İstanbul’da doğdum. İlkokuldan beri heykel yapıyorum. Heykel en değerli ifade araçlarımdan biri oldu hep. Koç Üniversitesi’nde Psikoloji okuduktan sonra sanat ve psikolojiyi birleştirme isteğiyle New York, The New School’da Yaratıcı Sanatlar Terapisi Programını tamamladım. Sonra Bilgi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını bitirdim. 10 sene boyunca çocuklar ve aileler ile psikoterapist olarak çalıştım. Odak noktam travmaları dönüştürmek oldu.

 

İçsel yolculuğumda derinleşme niyetiyle 2014 yılında Ezgi Sorman’ın Meditasyon Eğitmenlik Eğitimine başladım. Ezgi’yle beraber titreşimlerin şifasıyla dönüşme yolculuğu, 2016 yılında Sesle Şifa Eğitimlerinin yollarını açtı. Titreşimlerin yükselmesine bütünsel bir şekilde hizmet etme niyeti ile 2018 yılında kurduğumuz Vibe to BE’de çalışmalarımı sürdürmekteyim.