Skip to content Skip to footer
ceren genc - Meditasyon Okulu
uygulayıcı

Ceren Genç

1991 yılında Hatay’da doğdum, hayatımın çoğunu Ankara’da geçirdim. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2016 senesinde mezun oldum. Ankara’da bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.

Hayatına Dair

Hayatımın bir döneminde kendi niyetim ile toplumun benden beklediklerini ayıramıyordum. Bu sebeple üstümde çok büyük bir baskı vardı. Hangisi benim beklentim, hangisi olması gerektiğine inandırıldığım ayıramadığım için hayatta savruluyordum. Bir de şunları merak ediyordum: “Başarılı İnsan” ile “Başarısız İnsan” arasındaki fark ne? Neden bazı çocuklar ders çalışmakta hiç zorlanmazken, bazıları için bu çok zorlayıcıdır? Neden bazı insanlar her gün spor yaparken bazıları hayatı boyunca spora başlamayı bekler? Meditasyon ya da kişisel gelişim, dışarıdan gözüktüğü gibi hayatta “başarılı” olmuş, maddi olarak refahı yüksek, üst düzey beyaz yakalılar için mi vardır, yoksa bu herkes için aynı mıdır? Hayatta kendimiz için iyi seçimler yapabilme kabiliyetini bize ne verir? Ezgi Hocamla aklımda bu sorular varken Zeynep Fahran’ın o zamanlar içinde yer aldığı bir Youtube kanalında yayınlanan video ile karşılaştım. Benim için bu yolculuğun bu kadar dönüştürücü ve şifalandırıcı olacağını bilmeden, sorularımın arkasından Ezgi Hocamın gösterdiği yolda yürümeye başladım.

 

Okulu bitirdiğim sene iyice derinleşen bir savrulma dönemine girdim. Hayatımdaki bütün kararları kalbimin niyetine inmeden veriyordum. Bu yüzden işlerim yolunda gitmiyordu. Başarısızlığın en dibinde olduğumu hissettiğim bir senelik derin bunalımdayken; bir gün oturup, “ne olursa olsun kendimi kabul ediyorum; ne olursa olsun mutlu olabilirim; ne olursa olsun ben değerli, yeterli bir insanım ve hala bütünün hayrına çalışabilirim.” dememle başladı kendime doğru çıktığım yolculuğum.

Elbette bu yolda Ezgi Hocamla karşılaşmam bir ışık kaynağı bulmak gibi oldu, benim için. Sorularımın cevabını hayatıma aktarabilmek için gereken şifalanma sürecime başlamış oldum. Bu karşılaşmadan sonra Meditasyon Okulu ile yapılan eğitimlere düzenli bir şekilde katılmaya başladım. 2021 yılında, Ezgi Hocamın açtığı Meditasyon Eğitmenliği Eğitimini, eylül ayında yaptığımız inziva ile tamamladım. Hala aktif olarak Meditasyon Okulu’nun düzenlediği eğitimlere katılıyorum. Ve bu yola çıkarken kendime söz verdiğim gibi kişisel gelişim ve Meditasyonun herkes için var olduğunun bir örneği olma yolunda ilerliyorum. Niyetim, içime ektiğim tohumları büyütmek ve etrafıma saçabilmek; “Değişim” ve “Dönüşüm” arasındaki farkı, kavramak ve anlatabilmek, birlik hissini uyandırmak ve beraberce yaşayabilmek, Meditasyon Uygulayıcısı olarak bunları var edebilmek.

Bu yolda bana ışık olan Ezgi Hocam’a ve Meditasyon Okulu’na gönül vermiş herkese en derin şükranlarımı iletiyorum.