Skip to content Skip to footer
seyran delice - Meditasyon Okulu

Seyran Delice

Aynı hayatta birkaç kez doğduğuma inanıyorum. Fiziksel bedenimde ailenin en küçük kızı olarak bu dünyaya gelişim, Fransız lisesi sonrası Paris’te yüksek öğrenimimi tamamlayıp Türkiye’ye geri döndüğümde uluslararası firmalarda kademe atlayarak, başarılı işlerde yer almam, fiziksel varoluşumun ön planda olduğu bir dönemdi – bedenim, zihnim ve ruhum beni uyarana kadar.

Hayatına Dair

Sonraki doğumum 2011 yılında bel fıtığı ameliyatım sonrası sevgili hocam Ezgi Sorman’la yollarımızın kesişmesi ve öğrettiği meditasyonla gerçekleşti. Her bir seansımız, inzivalar, grup çalışmaları ve kendimle kaldığım zamanlarda yaptığım meditasyonlar hayatla olan dansımı dönüştürmeye, güzelleştirmeye başladı, renklerimi keşfettim. “Ben bu değilim” cümlemin yerini “Ben kimim” sorusu aldı. Kendime yaklaşmanın ne demek olduğunu, ruhumun yolculuğunu keşfettiğim bu süreç kendini yeni doğumlarla geliştirmeye, olgunlaştirmaya devam ediyor. Hocamın şefkatli desteğiyle hakikat yolculuğunu, kendi gerçeğimi algılamayı ve derinliğimi keşfettim.

2014 Mayıs itibariyle hocamın açtığı Meditasyon Eğitmenliği Eğitiminden geçerek, aktif iş hayatıma paralel yeni bir yolculuğa çıktım. 2016-18 arası sevgili Ezgi’nin Ses’le Şifa eğitimiyse yüksek titreşimlerin hayatı daha rafine ve kutsal bir seviyeden deneyimleme zenginliğini tattırdı ve tattırmaya devam ediyor.

 

Diğer bir doğumsa, hayatımda beni heyecanlandıran yolculuklara yer açmak üzere 2019 ortasında bıraktığım 23 yıllık kurumsal hayatımla gerçekleşti.

2020 sonunda Datça’ya yerleşmem ise yeni bir yaşam alanında kendi yeni versiyonumla ve doğayla uyumlanma sürecimin başlangıcı oldu.

Meditasyon Eğitimi, Ses Banyosu, Qi Gong, Meditasyon ve Ses’le Şifa atölyeleri, bireysel ve grup çalışmaları çerçevesinde, devam ediyor.

Ruhumun yolculuğuna şefkatle, nezaketle, güvenle ve cesaretle eşlik ediyor, her bir öğretiyle olgunlaşmanın keyfini yaşıyorum. Niyetim bana iyi gelen farkındalık, bilinçlenme, esneme ve şefkatle kendine yaklaşma deneyimimi paylaşmak, alan tutmak, destek olmak.