Skip to content Skip to footer
zeynepfahran 1 614x614 1 - Meditasyon Okulu
UYGULAYICI

Zeynep Fahran

Kendimi tanımak, karanlıklarım ile yüzleşmek, bu hayata gelme amacımı bulmak ve potansiyelimi gerçekleştirmek adına 2012 yılından beri gerek hocam Ezgi Sorman’dan her ay aldığım birebir seanslarla gerekse kendisinin düzenlediği Dünya’nın dört bir yanındaki inzivalara katılmakla istikrarlı bir şekilde gerçeğini keşfetme yolunda ilerleyen bir kimseyim.

Hayatına Dair

Kendimi tanımak, karanlıklarım ile yüzleşmek, bu hayata gelme amacımı bulmak ve potansiyelimi gerçekleştirmek adına 2012 yılından beri gerek hocam Ezgi Sorman’dan her ay aldığım birebir seanslarla gerekse kendisinin düzenlediği Dünya’nın dört bir yanındaki inzivalara katılmakla istikrarlı bir şekilde gerçeğini keşfetme yolunda ilerleyen bir kimseyim. Sıfatları, etiketleri sıralamaktan pek hazzetmiyorum.  

Zira, bunların “gerçek beni” tanımladığı yanılgısını bırakabilmek ve hayatımdaki önemini azaltmak adına rehberim Ezgi Sormanla yıllarca çalıştım ve halen de çalışmaya devam ediyorum. Ama yine de sıralamam gerekiyorsa; 1985 yılı İzmir doğumluyum, Özel İzmir Amerikan Lisesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum.

Nefes Koçu, Hatha Yoga, Restoratif Yoga Uygulayıcısı, Ezgi Sorman’ın 2016-2017 yılları arasında verdiği Ses ve Meditasyon Eğitimini tamamlayarak Ses ve Meditasyon Uygulayıcısı ve 2021 yılında Meditasyonda Uzmanlaşma ve Derinleşme Programı’ndan mezun olarak Meditasyon Eğitimi Uygulayıcısıyım.

Ayrıca, 10 yıl boyunca sözleşmeler ve şirketler hukuku alanında ihtisaslaştığım Avukatlık ofisim varken, 2018 yılı sonunda ofisimi kapatarak avukatlık mesleğini bırakma kararı aldım. Aslında içimde akan yaşamı dinlediğimde bu karara o, beni yönlendirdi. Belirsizliğe daldım, belirsizliğin çok büyük ve değerli bir yaratıcılığa alan sağlayacağına güvenerek. 

2012 yılından beri kendi yolumda ilerlerken Ezgi Sormanla çalışmalarımız esnasında bir kadın olarak fark ettiklerimi, deneyimlediklerimi, algıladıklarımı, uyanışlarımı, en önemlisi de Meditasyonun şifası, değeri ve gücünü anlatmak, kalpten paylaşmak niyetiyle 2017-2020 yılları arasında 100 bin Abone sayısı olan “Kadın Kanalı” adlı bir Youtube kanalında onlarca video çektim. 

Bu paylaşma, anlatma tutkum, meditasyona olan saygım ve kalbimdeki “Bütüne hizmet” niyetim, beni Meditasyonla tanıştıran kaynak olan Ezgi Sorman için çalışmaya yönlendirdi. Şu anda Ezgi Sorman’ın asistanı olarak birçok projesinde ve Meditasyon Okulu çatısı altında kalbimin en derinliklerinden gelen şükran duygusu ile aynı niyet ve kalplerimizde buluşarak çalıştığım çok değerli ekibin bir parçasıyım. 

Bunun yanında değerli eğitimlerimden, Ezgi Sormanla çalışmalarımızdan ve An’dan aldığım ilham ile Hocamın ekolünden ve izinden giderek özen, nezaket, sessizliğe saygı ve kalp açıklığı ile özel seanslar ve grup çalışmaları yapmaktayım.