Skip to content Skip to footer

Duygusal Boşlukları Doldurma Meditasyonu

Duygusal Boşlukları Doldurma Meditasyonu’nu kalbinizdeki boşlukları şifalandırmak, hikayenizde gözden kaçırdığınız önemli detayları sezgisel olarak algılamak ve tamamlamak ihtiyacında olduğunuz her zaman pratik edebilirsiniz.

Duygusal Boşlukları Doldurma Meditasyonu’na başlamak üzere; meditatif alanınıza geçerken her zamanki gibi kendinize rahat bir oturma pozisyonu bulun.Omurganız sizi zorlamayacak şekilde dik dursun. Kollarınız dizlerinizin üzerinde serbest bir şekilde kalsın, avuç içleriniz yukarıya doğru baksın.

Bedeninizin rahatlığını nefeslerle tarayarak genişletin.Ve akıcı nefeslerinize odaklanın.Şimdi nefesleriniz derinleşsin ve bu güzel derin nefeslerle dışarıyı dinleme modundan kendinizi dinleme moduna geçin.Enerjiler sol beyinden sağ beyine doğru aksın.Enerjiniz sol beyinden sağ beyine doğru akarken zihinden de kalbe doğru insin.

Şu anda hissettiğiniz bir duygusal boşluk varsa, kalbe doğru akan enerjilerle beraber oraya, o duygusal boşluğa da bir şifa gitsin.Bu boşluğun ne olduğunu tam olarak adlandırmak zorunda değilsiniz.Şu anda sezgisel bir çalışma yapıyoruz.Kalbinizde herhangi bir boşluk hissediyorsanız, şu anda mevcut olan şifalı enerjiyle birlikte o alan dolmaya, şifalanmaya başlasın.Ve şimdi şu süreci görmenizi istiyoruz:Duygusal olarak boşluklar dolarken, hikâyede kaçırmış olduğunuz yap-boz’un parçası doğal olarak nasıl belirmeye başlıyor?Mucizevi bir işlemdir bu.Kendinize bunun gerçekliğini yaşatın.

Kalplerinizde duygusal boşluklar şifalanmaya, dolmaya başladığı zaman üzerinde çalıştığınız bir proje, bir hayal veya ikili ilişkilerde, bir muhabbette gözden kaçırdığınız bir bilgi, bir detay varsa eğer o kendiliğinden belirmeye başlıyor.Bunu kendinize yaşatın.Kalbinizde kalmaya devam edin.Kalpte kalmaya devam ederken, şimdi kalp alanınızda, göğüs bölgenizde, hem ciğerlerinizde hem kalbinizde, o nefes alanında yeni bir bilgiye (belki isteyeceğiniz, belki de  istemeyeceğiniz) önemli olan yeni bir detaya, netleşmeye, alan açmaya başlayın.Ve kendinize şunu tekrarlayın:“Şu andan itibaren bir detaya, ikinci raundumdaki o parçayı görebilmeye, o olasılığa alan açıyorum. Bir şeyler gözden kaçmıştı, bir şeyleri belki düşünememiştim, yeni bir bilgi gelecek, bir detay gelecek. Ve ben kendimi yeni bilgiye, yeni detayı görebilmeye esnetiyorum, açıyorum.”Ve şimdi nefes alanıyla kalp bölgeniz açılsın.Sezgilerinize tekrar güven hissi gelsin.Hangi bilgiye ihtiyaç olduğunu sezeceksiniz.Hangi detayın sizin tablonuza önem kattığını bileceksiniz.Sezgisel olarak bilmeye geçiyoruz artık.Bu genişleyen, ferahlayan, bilmediklerinize alan açılan halinizde bir süre meditasyonunuzdasınız.Güzel nefeslerle An’a doğru gelin.Şimdi kalbinizdeki o ferahlık, göğüs bölgenizde yarattığınız o açıklık tüm bedeninize dolsun.O ferahlığı tüm bedeninizde hissedin ve özellikle zihninizde.Netleşmeye hazır, ferah bir hale gelin.Hazır hissettiğinizde, Duygusal Boşlukları Doldurma Meditasyonunu sonlandırmak üzere meditatif alanınızdan çıkabilirsiniz.Gözlerinizi hafiflikle bulunduğunuz alana doğru açın ve kendinize, eğer hala An’a gelemediyseniz, zaman tanıyın.Günlük hayatınıza netlik, ferahlık ve dinginlikle geçiş yapın.Sizleri çok seviyorum.

 

2024 yılının olağanüstü ve bambaşka yükseliş enerjilerine uyumlanmak için duygusal boşluklarımızı şifalandırmak, sezgisel bir yaşama geçmek kritik önem taşıyor. Ve bunun yanında hayallerimizi yaratmamızda Evren tarafından sunulan destek ile yap-bozun parçaları tamamen birleşiyor. Bütün resim olanca ihtişamıyla ortaya çıkıyor. Tüm bunlar olurken, bu fırsatları yakalamak, ani gelişen olaylarda merkezde kalabilmek, yolumuzdan ve hayalimizden gözümüzü ayırmamak adına hazırlıklı olmamız ise elzem. İşte tam bu niyetle Meditasyon Okulu olarak size 2024 yılı boyunca destek sunacak, kritik virajları alırken tutunacak bir dal olacak özel bir Atölye paketi hazırladık. Yılınızı “kurtaracak” ve  bambaşka alanlara yükselirken kanatlarınızın altındaki hava olacak tüyoları, mesajları, çalışmaları ve meditasyonu içeren 2024 Yılı Mesajları & Meditasyonu Atölyesi hakkında tüm detaylar için MO Store’u şimdi ziyaret edin. 

Kaynak: Ezgi Sorman

 

İlgili tüm yayını okulumuzun podcast kanalı MOTALKS’tan ayrıca dinleyebilirsiniz.