Skip to content Skip to footer

Nepal Buthan’da dua etmek, oynamak ve sevmek

Sevginin ne demek olduğunu anladığında kalbinin yarılarak büyümesine gerek yoktur. Kalbin esneyerek de büyüyebilir, açılabilir. Bu da senin kendinle ya da daha doğrusu zihninde ne kadar esnek olduğunla ilgilidir.

Ezgi Sorman

Neleri sevdiğini hatırla, bul ve onlara tutun. Sevdiklerinle yürüdüğünde kaybolmazsın. Sevgi yol gösterir, yolunu bulursun.

Mutluluk bir duygu değil, bir varoluş halidir. Ve bu hal, zihinlerimiz her ne kadar bölmek istese de mutlu olduğum An’lar ve olmadığım anlar diye ikiye bölünemez. Sadece, An’da bizi memnun eden, keyif veren ya da keyfimizi kaçıran, tatsızlık yaşatan duygular vardır. O duygularda geçicidir. Doğuştan hakkımız ve doğal halimiz olan mutluluğun, huzurun ve sevginin ne demek olduğunu bilmek ve deneyimlemekse bizim hayat yolculuğumuzdur.

Sevgi bir enerjidir;
Güneşi her gün doğuran,
Dünyayı döndüren,
Çiçekleri açtıran,
Rüzgârı estiren,
Kaybolduğunda yolu bulduran,
Çaba harcatmadan nefes aldıran,
Alınmayan ve verilmeyen, artmayan, çoğalmayan ve azalmayan bir enerjidir. Biz sevgiyi aynı mutluluk ve huzur gibi bazı An’larda daha yoğun bazı An’larda daha az hissederiz. Ama bu sevginin, mutluluğun, huzurun azalması ya da çoğalması demek değildir.
Kalbindeki sevgiyi Anla…

Sevginin ne demek olduğunu anladığında kalbinin yarılarak büyümesine gerek yoktur. Kalbin esneyerek de büyüyebilir, açılabilir. Bu da senin kendinle ya da daha doğrusu zihninde ne kadar esnek olduğunla ilgilidir.” @ezgisorman #dua #oyun #sevgi #praying #playing #loving #anıkavra #getagrip #MO

tim van kempen mpYKQK3GzSE unsplash - Meditasyon Okulu

2 Comments

 • zeynep
  Posted 26 Şubat 2022 at 11:21

  💚

  • zeynep
   Posted 26 Şubat 2022 at 11:22

   ☘️

Yorumlar Kapalı