Skip to content Skip to footer

Bilgece Yaşamanın 4 Sırrı

Bu yılın başında vefat eden, dünyaca ünlü “Altın Kızlar” adlı sitcom dizi oyuncusu 99 yaşındaki Betty White’ın bilgelik dolu, uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek adına uyguladığı 4 sırrını siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz:


1.Sevdiğim şeyi buldum ve onu hayat amacım yaptım. Her işin başının sevgi ve anlam olduğunu gördüm.”


2.Kendimi çok ciddiye almam. İnsan olmak, aynı zamanda tevazuyu da beraberinde getirir. Zira, başkalarını kandırabilirsiniz; ama kendinizi asla. Bu nedenle de beni neşelendiren şeylerin kaynağını buldum ve onları besledim.”


3.Yardım ederim: İnandığım kişileri, vakıfları, bir amacı, tutkulu olduğum bir davayı desteklerim. Çevreme hizmet ederim.”


4. “Anı yaşarım. En büyük yasımı An’ın içine yerleşerek geçirdim. Ne ileriye baktım ne de geriye ne acımı görmezden geldim ne de büyüttüm. An’da olmanın şifasını tüm benliğimle kavradım.”

Bu değerli sırların size de ilham vermesi dileklerimizle…

Bilgece yaşamanın en önemli adımlarından biri de kalplerimizi esneterek büyütmektir. Bu da kendimizin An’da ne kadar esnek olduğuyla ilgilidir. Ve tüm ilişkilerimizi, hayatla olan ilişkimizin niteliği belirler. Başta kendimizle olmak üzere hayatta olgun, özgür ve nezaket dolu ilişkiler yaratmak için İlişkisel Karma Atölyesi & Meditasyonu’nu edinmenizi öneririz. 

Hem hayatımızdakilerle hem de hayatın kendisiyle sağlıklı, yüksek kalitede ilişkiler kurmak için MO Store’daki İlişkisel Karma Atölyesi & Meditasyonu’nda buluşalım.

Meditasyon Okulu Ekibi