Skip to content Skip to footer

İçinizdeki Müzik

İçinizdeki müziği duydunuz mu, hiç?

Şu an, bugüne kadar en sevdiğiniz, ruhunuzu en hafif hissettiren, duyduğunuz an kalbinizi gülümseten müziği açın.

Tüm odaya hafif hafif dalgalansın, sesi.
Sırtınız dik ve en rahat ettiğiniz şekilde oturun, bir yere.
Ve gözlerinizi kapatın.

5 dakika boyunca dikkatiniz; burnunuzdan alıp, tekrar burnunuzdan verdiğiniz nefeslerinizde kalsın.

Şimdi, tüm dikkatinizi kulaklarınıza ve oradan bedeninize yayılan müziğe yönlendirin. Kulaklarınızdan giren her tınının nefesleriniz eşliğinde bedeninizi dalgalandırışını izleyin. Notalardan gelen her bir esintinin hücrelerinize kadar ulaştığını, en derinlerinize kadar mutluluk ve huzur hisleriyle tüm bedeninizde; tüm organlarınızda, damarlarınızda uçuştuğunu hayal edin.

Nasıl bir his? Siz nasıl tanımlarsınız?
Hafif? Sevgi dolu? Mutlu? Dingin? Yumuşak? Şefkatli?

Dışarıda başlayıp, içeride duymaya başladığınız müzikle beraber gelen tüm bu olgular, sizin her bir hücrenizde doğduğunuz günden beri kodlu. Sevdiğiniz müziğin titreşimiyle içimizde zaten sınırsızca var olan sevginin, aşkın, dinginliğin, şefkatin, yaratıcılığın titreşimlerine dokunduğunuzu ve iki kuvvetli akarsuyun birleşmesi gibi coşkusunun giderek artarak şelale gibi bedeninizin her bir yanına iyice yayıldığını hayal edin.

İçinizde giderek yükselen müziği siz de duyuyor musunuz?

Tüm bu bilgiler ve hissettiğiniz hislerin ışığında, bugüne kadar dinlemeyi sevdiğiniz tüm melodilerin aslında sadece müzik olmadığını fark edin.

Onlar sizin içinizde akan müziğin coşkuyla yükselmesini destekler.

Bu bilgiyi, içinizdeki coşkuyu her hissetmeye ihtiyaç duyduğunuzda, bugün bu meditasyon için açtığınız müzik hatırlatsın, size.

Ve tekrar yavaş yavaş dikkatinizi nefeslerinize yönlendirin.

Bir süre sessizliğinizde kalın.

Hazır olduğunuzda gözlerinizi açabilirsiniz.
İşte güne hazırsınız, harika bir güne!

Ve eğer içinizde akan müziğin coşkusuyla yükseldiğiniz zirvelerin bilgeliğini almak, tüm hakikatinizin canlılığını daha da derinden hissetmek isterseniz özel prodüksiyondan geçirilerek yaratılan sesli yönlendirmeli Zirvedeki Bilgelik Meditasyon kayıtlarımıza MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

 

Yazar: Ezgi Sorman