Skip to content Skip to footer

Dinginlik

Bugünkü blog yazımızda kalplerimizi ve kulaklarımızı Eckhart Tolle’nin cümlelerine açıyoruz.

İçsel dinginlikle teması yitirdiğinizde, kendinizle teması yitirirsiniz. Kendinizle teması yitirdiğinizde, kendinizi dünyada kaybedersiniz.

Dinginlik sizin asli doğanızdır. Dinginlik nedir? O bu sayfadaki sözcüklerin algılanıp, düşüncelere dönüştüğü içsel alan ya da farkındalıktır. Bu farkındalık olmadan, hiçbir algılama, hiçbir düşünce, hiçbir dünya olmazdı.

Siz bir kişi kılığına girmiş o farkındalıksınız.

Dışsal gürültünün karşılığı içsel düşünce gürültüsüdür. Dışsal sessizliğin karşılığı içsel dinginliktir.

Her ne zaman çevrenizde bir sessizlik olursa, onu dinleyin. Yani, onun farkına varın. Ona dikkat edin. Sessizliği dinlemek kendi içinizdeki dinginlik boyutunu uyandırır; çünkü ancak dinginlikle siz sessizliğin farkına varabilirsiniz.

Bir ağaca, bir çiçeğe, bir bitkiye bakın.

Bırakın farkındalığınız onun üzerinde kalsın. Onlar ne kadar dingindir ne kadar derin bir biçimde Var’lıkta köklenmişlerdir. Doğanın size dinginliği öğretmesine izin verin.

Bir ağaca bakıp onun dinginliğini algıladığınızda, siz de dinginleşirsiniz. Onunla çok derin bir düzeyde birleşirsiniz.

Dinginlik içinde ve dinginlik sayesinde algıladığınız her şeyle birlik hissedersiniz. Ve her şeyle bir olduğunuzu hissetmek ise gerçek sevgidir.

Dış koşullar ne olursa olsun, derin bir dinginlikle sarsılmaz bir iç huzur için meditasyonu, hayatınızın düzenli bir pratiği haline getirin.

Meditasyon, her koşulda dingin olmanın yollarını sunar.

Meditasyonun bilgisinin ve pratiğinin tüm yönleriyle detaylıca aktarıldığı Meditasyon Başlangıç Programı’na Mo Store’dan ulaşabilirsiniz.

Yazar: Eckhart Tolle, Dinginliğin Gücü Kitabı syf. 15-17