Skip to content Skip to footer

Hayalleri Somutlaştırma Yeteneği

Yıldızlardan geldik, topraktan çıktık.

Biz yıldız tozlarıyız…

İki gözümüzün ortasının biraz üzerinde, Hintli kadınların alınlarında işaretledikleri bölgede 3. gözümüz diğer adıyla 6. çakramız yer alır. 

Duru-görü yeteneğimiz, ileriyi görme kabiliyetimiz, zihin açıklığımız, sezgilerimiz ve ilham perilerimiz üçüncü göz çakrasının alanlarıdır. Burası, bilinenin ötesini görebildiğimiz yerdir.

“Visionary” diye tabir edilen, zamanının ötesini görüp, ifade edebilenlerde yani öncülerde, sanatçılarda, şifacılarda, şairlerde, mucitlerde, devrim yapabilen, toplumsal normların ötesine geçebilen, çığır açabilenlerde bu çakranın açıklığı malumdur.

Bu açıklıkla, perdenin arkasını, olanı, başımıza gelenleri veya şahit olduklarımızı 360 derece görebilir; sanrılarımızdan sıyrılıp, dünyevi algılarımızın yani illüzyonlarımızın ötesine geçebiliriz.

Ve hayallerimizi en somut haliyle gerçekleştirebiliriz.

Ancak şuna dikkat çekmekte fayda görüyoruz ki; alt çakraları daha yoğun çalışırken üçüncü gözü ihmal edenlerde ilhamsızlık, manasızlık, boşluk, yaratıcı fikir ve proje üretme sıkıntısı olur. Üçüncü gözü yoğun çalışıp, alt çakraları ihmal edenlerde ise projelerin sonunu getirememe, ortaya çıkaramama sorunları yaşanabilir. 

Yaratıcı kişilerin başına çok gelen; fikirlerinin, projelerinin, ilhamlarının başkaları tarafından sahiplenilişi ise bu tür dengesizliklerin sonucudur. Üçüncü gözü açarken topraklanmak, topraklanırken de yüksekliğimizi ihmal etmemek bu yüzden oldukça önemlidir.

Tam da bu niyetle pratik etmeniz adına özel olarak yarattığımız dans meditasyonu sizin için paylaşıyoruz:

Bu çakramızın açıklığını hissedebilmek için önce sevdiğiniz bir müziğin sesini açın.

Açık bir gecede gökyüzündeki yıldızları imgeleyerek/seyrederek onlarla olan bağınızı hatırlayın. 

Ve bu bağı derinden hissedebilmek için gözlerinizi kapayın. 

Ayaklarınızın altındaki zemini hissederek, iki gözünüzün ortasına, alnınıza odaklanın.

Bu alana tüm dikkatinizi verin.  

Ve bu şekilde kimse sizi görmüyormuşçasına beş dakika ya da dilediğiniz kadar dans edin. 

Yıldızlar şahidiniz olsun.

Bilinçli görmenin, hayalleri gerçekleştirmenin enerji alanına dair çok değerli bilgi ve meditasyon pratiği için Bütüne Yolculuk-6. Durak podcast bölümünü dinlemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca hayallerinize ulaşmak için etkili vizyonlamanın 5 adımını, imgeleme çalışması yaparken dikkat etmeniz gerekenleri öğreneceğiniz ve daha birçok sihirli konuların işlendiği Bir Yılın Öyküsü Atölyesi & Meditasyonu’na MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

Büyük bir yüreklilikle hayal edin ve bırakın; hayallerinizin ışığı yolunuzu aydınlatsın. Çünkü yaşamak, hele ki aşk ve tutku ile yaşamak yüreklilik ister.

Hayallerinizin gerçek olduğu, aşk ve tutku dolu bir hayat yaratmanız dileklerimizle…

Yazar: Ezgi Sorman