Skip to content Skip to footer

İç Sesimizle Uyumlanmak İçin

İç sesimizle uyumlanmak için oldukça güzel fırsatlar sunan değişik ve güzel bir dolunay dün oğlak burcunda gerçekleşti. Bu dolunay içinizde sizin bildiğiniz ve  önemsediğiniz, içten içe “zaten burası önemli, buraya biraz daha bakmam gerekiyor” dediğiniz bir duruma dikkat çekiyor.

Biliyorsunuz; çok fazla burç konuşmam, astrolog değilim, daha çok Kozmos ve kanallığım sayesinde sizlere mesajları indiriyorum. Yalnız bu yıl değişik bir şey fark ettiğim için dikkatinizi oraya da çekmek isteyeceğim. O da iki Dolunay üst üste oğlak burcunda gerçekleşecek. Diğer bir deyişle, bizim aslında ‘oğlaksal’ olaylar içinde dikkat etmemiz gereken bir yer var. Bu alanların nereleri olduğunu siz biliyorsunuz.
Bu konuya dair ben fazla konuşmayacağım, sadece bir ay içerisinde aynı enerjide iki Dolunayın gerçekleşeceğini bilin. Astrolojik olarak daha fazla incelemek, çalışmak istiyorsanız  astroloji bilgisine güvendiğiniz insanları da dinleyebilirsiniz.

Benim yorumlarım ise şöyle; bu Dolunay değişmesi gerekenlere çok dikkat çekiyor. Devrimsel, evrimsel, dönemsel olarak çok önemli. Hem niyetinizle, sorumluluklarınızla nerede uyumlu olduğunuzu hem de nerelerde uyumlu olmadığınızı, nelerin değişmesi gerektiğini gösteriyor ki; daha iyi sonuçlara, daha anlamlı üretimlere geçebilin.

Bu Dolunayda yaz gün dönümü eşiğini hemen atlatmış olsak da aslında hala o enerjinin içindeyiz. Böylesi bir Dolunayın ışığıyla besleniyoruz. Havada öyle bir enerji var ki, mevsimlerden yaz. Ve doğal olarak yaymak, yatmak, kalkmak, tatil moduna geçmek istiyoruz. Yalnız tam tepemizdeki Dolunay gelmiş bizden hesap soruyor: “Şu sonuçları bir göster, test etkinliğinin bilgilerini bir özetleyip bana ilet, projenin beta testi verileri nelerdir?” gibi sorular soruyor. Hiç uğraşılası işler değilmiş gibi görünse de durum böyle.

Somut sonuçlara, bilgilere, verilere bakılması, değerlendirmeler yapılması gereken bir süreçteyiz. Her ne kadar bazı sorumluluklarınızı ele almak sıkıntı verse de bu Dolunayın özündeki şefkati de görmemiz gerekiyor.

2024’e – ki bambaşka bir yıla girmiştik, siz de öyle hissediyor musunuz bilmiyorum – ben çok “bir dönem bitiyor” hissiyle girdim. Ayrıca 2024’e girerken bir başarı öyküsü yazmayı istedik, kolektifte öyle bir his vardı.
“Artık ben kendi başarı öykümü yazacağım ve kendi hayatımın kahramanı olacağım.” gibi, yada İngilizcede “enough is enough” dedikleri “Yeter, vakti geldi artık” gibi bir his vardı.
O yüzden de hayallerimiz, isteklerimiz öyle minik lokmalar değildi. Bence o nedendir ki, yılı ortalamışken iki tane üst üste ayakları yere basan bir Dolunay sürecinden geçiyoruz.

Bu iki Dolunay da bizi o yüksek hayallerimize ulaştırmak istiyor ve o yüzden de yolu yarılamışken bize ciddi yüzleşmeler, yetiştirmeler, gerekirse ayar çekmeler yapmak için zaman ve fırsat sunuyor.
“Şimdi görürsen hala tamamlamak için vaktin var” diyor, bu Dolunay. Hala yön değiştirmeye, yeni yollar üretmeye, düzenlemeye, eklemeler, çıkarmalar yapmaya, eksik tamamlamaya vaktimiz var. Bununla birlikte tüm bunları yapabilmemiz için de bu Dolunay;şimdiye kadar ne ürettiniz, ne denediniz ve hangi bulgulara ulaştınız, bunları bana göster” diyecek, bilmek isteyecek. Eğer yıl sonunda hayallerinize ulaşmak istiyorsanız, raporlarınızı hazırlayın.

Bunun yanında bu dolunay dinlenmeye ve dinlemeye de alan açacak. Yani, gün içerisinde gerçekleştirmeniz gereken ve önemli olan adımları attıktan, tamamlamanız gereken sorumlulukları yerine getirdikten sonra “şimdi otur biraz kendini dinle, iç sesini duy, iç navigasyonunla uyumlan” da diyecek, Dolunay.

Enerjiye genel olarak baktığımda içeride durgun, dingin, kelimelerin kaybolmaya başladığı bir hal var. Dışarıda her ne kadar işler yoğun olsa da iç ses güçlenmeye başladığından dışarıdan ihtiyaç duyduğunuz onaylanma arzusu azalmaya, durulmaya başlıyor.
Yani öz saygı yükseliyor, öz şefkat ve öz sevgi yükseliyor. O nedenle de dış etkenler gücünü kaybetmeye başlıyor, yaşasın.
Az-öz iletişimler, az-öz ilişkiler, kalbe dokunan buluşmalar, etkinlikler isteyeceksiniz. Bu da çok kutlanası bir yer.

Bu Dolunayın açtığı özel alanda kendi kendinizle vakit geçirin, iç sesinizle uyumlanma pratikleri yapın. Çünkü bu Dolunaydan sonraki Yeni Ay ile ikinci Dolunayın (yani aynı ayın içindeki ikinci Oğlak Dolunayın) arasında Kozmos’tan size özel, sizin içinize çok önemli yönlendirmeler, mesajlar akacak. Çok kişisel mesajlar alacağız.
Oldukça kişisel ve özel bir enerji hissediyorum; dingin, durgun, sakin, kişisel ve özel bir enerji.
O nedenle de şimdi bu Dolunayın açtığı o özel alanda kendi kendinizi duymaya, kendi kendinizle vakit geçirmeye, iç sesinizle uyumlanmaya alışın. Bunu alışkanlık haline getirin. Ve bunun pratiğini yapın ki; hemen bu Dolunaydan sonraki Yeni Ay’la yukarıda belirttiğim gibi ikinci Oğlak dolunayın arasında size özel çok önemli yönlendirmeler ve mesajlar akacak. Bu akan mesajlar da hayatınız için çok çok önemli olacak. Çok önemli fırsatlar sunacak, kapılar açacak, mesajlar akacak. Temmuz ayında ben oldukça değerli, kişisel mesajların her birimizin kalbine, kulaklarına akacağını hissediyorum.
O nedenle de bu Dolunayda dinlemeye özen gösterelim, kendimizle vakit geçirmeye özen gösterelim. Ve buralara doğru girdikçe de kelimelerinizi kaybetmeye başlayabilirsiniz. Birden ne diyeceğinizi, dışarıya kendinizi nasıl anlatacağınızı bulamayabilirsiniz. Bu çok doğal bir süreç. “Ne oluyor bana? Kelimelerimi bulamıyorum, kelimelerim kaybolmaya başladı, kafamın içerisinde bulamıyorum” diyorsanız bu çok doğal.
Az ve öz kelimelere ulaşabilmek için,  kendinizi yeniden tanımlama, tanıtma, içinizi aktarma sürecine gireceksiniz. Kelimeler bazen kaybolacak; böylesi bir süreç bizi bekliyor ve tüm bunlar çok doğal, paniklemeye gerek yok.
 
Kendinize yaklaştığınız, ihtiyaçlarınızı gidermek için bolca enerji bulduğunuz, kişisel doruklarınızı yaşadığınız bir süreç olsun.

Umarım; bu yayın önümüzdeki sürece sizleri bir parça da olsun hazırlamaya katkıda bulunmuştur, fayda sağlamıştır.

Sizleri çok seviyorum.

 

Oldukça özel bir dönemden geçerken, bu dolunay sağlam ve dokunulmaz temellerin üzerine kuracağımız yeni bir dünya, yeni bir rüya, yepyeni nefes alanları için sorumluluk almamız çok önemli.

Biz de Meditasyon Okulu olarak bu sorumluluğu hep birlikte üstlenerek sizleri destek ve dayanışmaya çağırıyor, Youtube özel topluluk mecramız MO PLUS* ‘a davet ediyoruz.

MO PLUS* ta size özel birbirinden değerli ayrıcaklıklardan faydalanmak, uyanıkken rüyalar görmek, yıkılırken aynı anda inşa etmek için  bu yepyeni mecramızda buluşalım. 
MOPLUS*a buradan katılabilirsiniz.

 

22 Haziran 2024 Dolunay Mesajlarını, okulumuzun youtube kanalına özel Haftanın Kılavuzu yayınımızdan ayrıca dinleyebilirsiniz. 

 

Kaynak: Ezgi Sorman