Skip to content Skip to footer

İçimizdeki Büyücü

Büyücü kimdir? 

O sadece büyü yapan birisi değil; dönüşümü sağlayan kişidir.

“Büyücü; korkuyu sevince, hüznü doyuma dönüştürebilir.

Büyücü zamanla sınırlı bilinci, zamanın ötesine geçirebilir.

Büyücü sizi sınırların ötesindeki sınırsıza taşıyabilir.”

Batı’da büyücü, kabaca simya uygulamasıyla işlenmemiş metali altına çeviren sihirbazdır. Simya sözcüğü şifreli bir sözcüktür. O, insanları altına çevirmek, en işlenmemiş yönlerimiz olan korku, cehalet, nefret ve utangaçlığı en değerli şeye, sevgi ve doyuma dönüştürme anlamına gelir.

Öyleyse simyacı, kendimizi özgür ve seven bir insana dönüştürebileceğimizi öğretebilen kişidir ve her zaman bir simyacı vardır. 

Hepimizin için bir simyacı, büyücü vardır.  Büyücü her şeyi görür ve bilir. Bir kez içimizdeki büyücüyü bulduğumuzda gündelik hayatta bir otobüs durağı bile sihirli Kristal Mağara’ya dönüşebilir.

Bizi sırada ve alışılmış olandan alıp, sadece efsanelere özgü kıldığımız ama aslında şu anda var olan alışılmamışa götürmesi için içimizdeki büyücüye, onun bilgeliğine ihtiyacımız var.

Hepimiz sevgi ve yaratıcılık ile gelişmek, içsel doğamızı keşfetmek isteriz; ama genelde başaramayız. Kendi yarattığımız hapishanede yaşarız. Ancak bazı insanlar, hayatı bu kadar kısıtlayan kuralların ötesine geçebilmiştir. Bakın Mevlâna Celaleddin-i Rumi ne diyor: “Koşullanmamış ruhsun; koşullara hapsolmuş, tutulan bir güneş gibi.”

Bu, insanların zaman ve mekanla sınırlı olduklarını kabul etmeyecek bir büyücünün sesidir. Sadece geçici bir tutulma içerisindeyiz. Amacımız, içimizdeki büyücüyü bulmaktır. İç rehberi bulmak, kendi benliğimizi bulmaktır. Benlik, geçici bir tutulmadaki hiç sönmeyen güneştir; ayın gölgesi kalktığında güneş tüm ihtişamıyla parlar. 

Büyücünün sesi tekrar gündelik yaşama getirilmelidir:

“Hepimizin içinde bir büyücü vardır. 

Büyücü her şeyi görür ve bilir.

Büyücü, aydınlık ve karanlık, iyi ve kötü, zevk ve acı gibi zıtlıkların ötesindedir.

Büyücünün gördüğü, her şeyin temeli görünmeyen bir dünyadadır.

Doğa, büyücünün hallerini yansıtır.

Zihin ve beden uyuyabilir ama büyücü her zaman uyanıktır.

Büyücü ölümsüzlüğün sırrına sahiptir.”

Eğer bu sözler içinizi kıpırdatıp, bir şeyler anımsatıyorsa işe yaramışlardır. Sınırlı bir varlık değil de evrenin mucizevi çocukları olduğunuzu keşfetmek, gerçekten de heyecan verici bir şeydir. Bu bir gerçektir; uzun süreden beri tutulmada olan, hepimizle ilgili derin bir gerçek. 

İçinizdeki büyücüyü keşfetmek adına özel bir destek sunması niyetiyle özel olarak yaratılan “Büyülü Damlalar” Evrenle olan bağınızı güçlendirip, Kozmik enerjilerle iletişiminizi akışkan hale getirecektir. 

Simyanın sihriyle yılı, büyülü bir şekilde bitirmek için sınırlı sayıdaki Büyülü Damlalar ön sipariş indirimi fırsatıyla şimdi MO Store’da.

Gündelik hayatta da sihrin büyüleyici güzelliğinin her daim sizinle olması dileklerimizle…

Kaynak: Büyücünün Yolu, Deepak Chopra / sayfa 9-13