Skip to content Skip to footer

Özgürlük Meditasyonu

Köprüleri yakıp, özgürlüğe adım atma niyetiyle pratik edeceğimiz Özgürlük Meditasyonu için her zamanki gibi güzel, derin ve anlamlı nefeslerinizle kendinize doğru yaklaşın…Enerjiniz beynin sol tarafından sağ tarafına oradan da kalbinize doğru aksın.Ve her bir nefesinizle algılar içeriye doğru yönelsin.Derin, yumuşak, güzel nefeslerle, agılar içeriye doğru yönelirken  somut bedeniniz rahatlamaya ve hafiflemeye, kalbiniz de ferahlamaya başlasın. Geçmişten bugüne getirilen, büyüklerin hep söylediği, dilden dile çokça geçmiş bir söylem vardır:“Aman, köprüleri yakma.”Bugünkü meditasyonunuzda köprüleri yakacaksınız.Köprünün adı da Sanrı Köprüsü olsun.Sezgilerle sanrılar arasındaki köprüyü yakıyoruz ki, orada artık bir bağ kalmasın.Ve bu köprünün  bulunduğu alanlardan biri sezgilerinizin, 3. gözünüzün olduğu yerde, iki kaşınızın ortasında.Alanı orada imgeleyin ve biraz sonra buraya bir köprü kuracağız.6. hisler ve kalpten yaşam dendiği zaman da alanımız kalp bölgesi.Şimdi kalp bölgenizi de hissedin…Şimdi odağımızı bu 2 bölgeye; İki kaşın arasındaki 3. göz dediğimiz alana ve kalp bölgesine yönlendiriyoruz. Bu iki alanı birbirine bağlayan ise boğaz bölgesi, boğaz çakramızın olduğu yer. Ve bu çok önemli bir çakra.Şimdi boğaz çakranızı da bir köprü olarak imgeleyin. Ve bu alanda tıkanmış ne kadar enerji varsa; sarf edilmiş ama aslında sarf edilmemesi gereken sözler, dillendirilmeyi bekleyen ama bir türlü dillendirilmemiş kelimeler, sanrılardan doğan hisler, içten içe kendinizi kemirdiğiniz alanlar, kendinizi kurduğunuz kurguladığınız alanlar, yas sürecine bir türlü giremediğiniz ya da acıdan korktuğunuz için dökemediğiniz göz yaşları veya olduk olmadık yerde çok fazla sarf ettiğiniz gözyaşları temizlenmeye başlasın.Sanrı köprüsünü, o ilüzyonik köprüyü yakmaya başlayın şimdi.Bu köprü yandıkça boğazınız rahatlasın, temizlensin, arınsın.Özü sözü bir olan, acı ve kayıpları karşısında cesurca durabilecek olan kendiniz belirmeye başlasın.Ve bu sanrı köprüsü yandıkça 3. gözünüzden kalbinize akan enerji yoğunlaşsın.Bu yoğun akıştan, hisleriniz kuvvetlenmeye başlasın.Şimdi bir süre sessizliğinizde sezgilerinizin, yani 6. hislerinizin kuvvetlenmeye başladığı bu Anı hissedin, yaşayın.Yeniden ve yavaş yavaş nefeslerinize doğru geri gelmeye başlayın.

Belki bir süre enerjiyi biraz daha kalplerinize doğru indirmek veya ellerinizi kalbinize koymak isteyebilirsiniz.Şimdi bir süre şu cümleyle kalın:“Beklenmedik olaylar yaşadığımda sezgilerime güveniyorum.”Ve bu cümlenin sizde yarattığı duyguların, hislerin içinde bir müddet kendinizle kalın.

 Yavaş yavaş ve yeniden nefeslerinizi bilinçli bir şekilde alıp, vermeye başlayın.İzin verin, özgürce aksın nefesleriniz.Ve akışkanlık, tüm bedeninize yumuşakça ve sevgiyle yayılsın.

Ayaklarınızın yere bastığını hissedin.Oturma kemiklerinizi hissedin.Özgürlük Meditasyonu ‘nu sonlandırmak üzere, kendi zamanınızda meditatif alanınızı kapatmaya doğru geçebilirsiniz. Bedendeki enerjetik akışınızı derinden hissederek, bu farkındalığı geliştirmek, sezgileri güçlendirmenin en önemli yollarından biri. Belirsizliğin giderek yoğunlaştığı bu dönemde sezgilerimiz ise ruhumuzun yolunda ilerlerken en değerli ve güvenilir rehberimiz. Tüm bu hakikat kapsamında güven ve teslimiyet hissini artırıp, sezgileri yükseltmek niyetiyle yarattığımız beden çalışmaları, nefes uygulaması ve meditasyon pratiklerini deneyimleyeceğimiz 5 günlük online kampımıza katılmanızı öneriyoruz. Bedeni Çözerek Sezgileri Yükseltme & Ekinoks Mesajlarına Hazırlık Kampı için tüm detaylara MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

Sizleri çok seviyoruz.

Kaynak: Ezgi Sorman

İlgili tüm yayını okulumuzun podcast kanalı MOTALKS’tan dinleyebilirsiniz. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.