Skip to content Skip to footer

Yeni Döngüde Yepyeni Bir Macera

Bu blogumuzda 20 Mart’ta gerçekleşen Bahar Ekinoksu’nun ve 21 Mart’taki Yeni Ay’ının mesajlarını paylaşıyoruz.

Ekinoks yeni 12 aylık bir döngüyü başlatıp, yeni bir portal açarken 21’inde gerçekleşen Yeni Ay da yeniyi daha bir destekliyor. Hazır olun olmayın, yepyeni ve bambaşka olan artık başlıyor, başlıyoruz.Yepyeniye, bambaşkaya, güçlü yenilenmelere ve başlangıçlara resmi olarak adım attık, açılış kurdelesini de An itibariyle kesmiş bulunmaktayız. Yeni bir döneme girdik. İçimizde usulca gelişen, büyüyen, olgunlaşan, dönüşen taraflarımız ve enerjiler artık dışarıya da yansımaya başlayacak, dışarıya yansıyacak alanlar ve fırsatlar da bulacak.

Bu süreç 2008’den beri oluyordu. Gireceğimiz bu yeni dönemle birlikte, 2008’den bu yana derinden dönüşen enerjilerin neye ve nelere kadir olduğunu, belki de ruhunuzun yolculuğunda ilk defa deneyimliyor olacaksanız. Yepyeni bambaşka bir insan gibisiniz, öylesine, sebepsizce, nedenini bilmeden böyle hissediyor olabilirsiniz.“Nedenini tam olarak anlayamasam da kendimi bambaşka bir insan gibi hissediyorum.” dediğiniz bir döneme başladınız. Tabi ki herkes buna kendi kişisel zaman çizelgesinde başladı. Kimileriniz söylemeye başladınız, kimileriniz bu Yeni Ay’la birlikte bu tür cümleleri kurmaya başlıyor.Yeni kendinizle yepyeni bir maceraya atılmaya hazırsınız ve yine belki de ilk defa gerekçe ve ispat beklemeden. Bu nasıl bir his? Yeni bir hayatı soluyor gibi bir his.Bu, yeniden doğmak gibi. “Merhaba Dünya, işte buradayım, gerçek, yenilenmiş, tazelenmiş halim budur ve hazırım” der gibi bir doğma hali. Yeni halinize, bu yepyeni maceraya, derinden bir güvenle başlıyorsunuz. Yeni halinizin oluşma nedeni vardı. İçinizin en derinlerinden, taptaze bir enerjinin doğma sebebi vardı. İşte bu Yeni Ay’la birlikte nedenini sorgulamak yerine, yeni halinizi yaşamanın fırsatları önünüze dökülecek. İçinizden dökülene, havadan kaptığınız ilhama güvenerek adım atıyor olacaksınız. Bu ilhamlar ve sezgileriniz sizi yeni kendinizle tanıştıracak. Yeni kendinizle buluşmak, tanışmak ve yeni kendinizle yol arkadaşı olabilmek için o güvenli adımlarınızı yeni maceranıza doğru atıyorsunuz. 

Evren de destekliyor ve bu mesajları, adımları oldukça net bir şekilde önünüze seriyor. Bir yerlerden mesaj bulmaya çalışmayacaksınız, nereye doğru adım atmanız gerektiğini, ne tür ilhamlara kapılarınıza açtığınızı Evren sizinle komünike ediyor olacak. 

Kendi gerçeğinizi görüp, ifade etmek üzerine epey bir yol aldınız, bunun üzerine çok çalıştınız, artık ifade gücünüz olgunlaştı. Kelimelerin, düşüncenin ve ifadenin olgunluğunun önemini öğrendiniz, algıladınız, içselleştirdiniz. Artık nereye doğru gitmek istediğinizin EVET’ini ve nereye doğru gitmek istemediğinizin HAYIR’ını olgun bir netlikle ifade edebiliyorsunuz.Geçmiş seçimlerinizin hatalarından öğrendiniz, akıllandınız, güçlendiniz, dışarıdan gelen negatif stimülasyonlardan nasıl korunacağınızı pratik ettiniz, şimdi kendi yolunuza hazırsınız. Yüksek benliğiniz diyor ki: “Hadi şu hayali gerçekleştirelim artık.” Yüksek benliğiniz, sizinle beraber kol kola yürüyerek, destek vererek o büyük hayali gerçekleştirmek üzere size yaklaşıyor ve sizin de ona doğru adım atmanızı bekliyor.Kayda değer, büyük, tarihi yeni bir bölüm başlıyor; aslında bu kişisel hayatlarınızda yeni bir bölüm değil; yeni bir kitap. Yeni ve daha büyük anlamı olan bir kitap başlıyor.  Şimdiye kadar okuduğunuz kitaplar, senaryolarını yazdığınız kitaplar daha primitif, üçüncü boyutsal, ve dünyeviydi. Şimdi dünyayla cenneti birleştirmek üzere yazılıyor bu kitap, cesur kahramanların yazacağı bir kitap. Buraya varmanız kolay olmadı, bu yeni kitabı yazma, okuma, oynama, içinde yer/rol alma, başrol oyuncusu olma hakkını kolay kazanmadınız, ama işte buradasınız. Buraya vardınız, buraya kadar geldiniz. Hayalleriniz gerçek olabilir, en büyüğüyle, en yücesinden.

Tablo artık bir araya geliyor. Bu yolda yeniyle olan ilişkinize bağlı olarak ilerleyeceksiniz.Ekinoks ve Yeni Ay’la beraber size akıtılan bu kişisel desteği alın, yeni kendinizle tanışın, sonra sonbahara kadar deneyimleyeceğimiz dünyada,  bu yeni kendinize, içinizden doğan bu güçlü, olgun kendinize çok ihtiyacınız olacak.Ekinoks ve Yeni Ay’la birlikte akan desteğe kalplerinizi, zihinlerinizi, bedenlerinizi açın.Şimdilik yeniye, bambaşkaya, değişimlere, hıza, alışılmışın ötesine, aniden gelenlere, daha da şok yaratacak olanlara, olabildiğince ilginç durumlara yeni kendinizle tanışarak,  buluşarak, alışarak hazırlanın; çünkü buradan sonrası Nisan ortası ile Kasım ayı ortası arasındaki zaman diliminde  artık kişisel değil, daha büyük evrensel olaylar vukuu bulacak.Yeniden hatırlatmak isterim ki; 12 aylık bir döngüye kapılarımızı açtık, portalımız açıldı. Bu Yeni Ay ve İlkbahar Ekinoksu, sizleri kanatlarınızla buluşturacak en yükseğinden durumları, fırsatları getirsin.Umarım kendinizle ilgili faydalı bir şeyler duyabilmişsinizdir ve önümüzdeki sürece hazırlanmak için bir-iki tüyo alabilmişsinizdir. İlkbahar-sonbahar arasındaki döneme dair hislerim ve öngörülerim var. Tüm bunları genel bir platform yerine bir atölye esnasında söylemek istiyorum ve planlıyorum. İlkbahar-Sonbahar 2023 dönemi Atölyesi’ne ilgi duyduysanız, kalbinize dokunduysa, info@meditasyonokulu.com adresine mail gönderebilirsiniz. Başka bir yerlerde tekrar görüşmek üzere…Sizleri çok seviyorum. Kaynak: Meditasyon Okulu youtube kanalının 20 Mart 2023 tarihli “20-21 Mart 2023 Ekinoks & Yeni Ay Mesajları” yayınından derlenmiştir.