Skip to content Skip to footer

Zenginlik Yaratmanın Sırrı

Bir zamanlar, uzak bir diyarda genç bir adam ormana gitmiş ve ruhani rehberine, “Sonsuz servete sahip olmak, bu servetle dünyaya yardım etmek ve onu iyileştirmek istiyorum. Bana zenginlik yaratmanın sırrını söyler misin?” demiş.

Ruhani rehber cevap vermiş: “Her insanın kalbinde yatan iki Tanrıça vardır. Herkes yüce varlıklara karşı derin bir sevgi duyar. Fakat bilmen gereken bir sır var; onun ne olduğunu sana söyleyeceğim.”

Her ne kadar bu tanrıçaların ikisini birden sevsen de birine daha çok önem vermelisin Bu Bilgelik Tanrıçasıdır ve ismi Sarasvati’dir. Onun izinden git, onu sev ve ona dikkat göster. İsmi Lakshmi olan diğer tanrıça Bereket Tanrıçasıdır. Sen Sarasvati’ye daha çok dikkat gösterdikçe, Lakshmi son derece kıskanç bir hale bürünecek, sana daha dikkat edecek. Sen Bilgelik Tanrıçasının peşinden koştukça Bereket Tanrıçası da senin peşinden koşacak. Nereye gidersen git seni takip edecek, seni hiçbir zaman terk etmeyecek. Arzuladığın servet de sonsuza dek senin olacak.”

Güç; bilgi, arzu ve Öz’dedir. İçimizdeki bu güç, zenginlik yaratmanın anahtarıdır.

Zenginlik, sınırsızlık ve bolluk tabiatımızda mevcut; tek yapmamız gereken bildiklerimize dair hafızamızı tazelemek.

Zenginlik sadece para değildir; bolluğu, akışı, evrenin cömertliğini de ifade eder. Evrende her istediğimizin gerçekleşmesi gerekir; çünkü isteklerimizin tabiatında gerçekleşmelerini sağlayacak işleyiş bulunur.

Evren kocaman bir düş makinesidir, bolca hayat üretip bunları gerçeğe dönüştürür ve hayallerimiz gündelik yaşamın işleyişine karışır. Bu hayallerin gerçekleşmesi ilk olarak bilginin gücüne; ikinci olarak da niyet veya arzunun gücüne bağlıdır.

Bilginin gücü ile niyetin gücü ise sınırsız potansiyellerini aşkınlığın gücünde “atma shakti” de bulurlar. Atma shakti özün gücü, Brahman’ın gücüdür; evrenin sınırsız organize etme gücü ona bağlıdır.

Veda’da “Öğrendiğinde diğer her şeyi öğrenebileceğin şeyi öğren.” diye bir söz geçer. En derinlerinizdekini öğrenin.

Kalbinizin en gizli yerinde Bilgelik ve Bereket Tanrıçaları yer alır. Onları sevip beslerseniz, tüm arzularınız kendiliğinden çiçeklenecektir. Çünkü bu tanrıçaların tek arzusu, hayat bulmaktır.

Her anlamda zenginlik, bolluk ve bereket dolu bir hayat yaratmak için düzenli meditasyon pratiği edinin.

Zenginliğin kaynağı, sonsuz içsel gücümüz iki deneyim/düşünce/duygu arasındaki Boşlukta bulunur.

Okulumuzun imza eğitimi Meditasyon Başlangıç Programı ile sonsuz potansiyel barındıran Boşluğun değerini kavrayacak, bu alana girmeyi ve bu alandan zenginlik dahil tüm ihtiyaçlarınızı yaratmayı öğreneceksiniz.

Zengin ve yüksek kalitede bir hayatın kapısını aralayacağınız bu değerli anahtara hemen, şimdi MO Store’dan ulaşın. 

Kaynak: Yaşamsal Zenginlik Yaratmak, Deepak Chopra/ sayfa 8,13,96