Skip to content Skip to footer

Ayrıştırabilmenin İncelikleri

Ayrıştırabilmenin incelikleri ve önemi; hayallerimizdeki hayatı yaratabilmemiz için önümüzdeki dönemde giderek ön plana çıkıyor. 

Yepyeni alanlara oldukça yoğun kapılar açan, bambaşkalığa büyük bir ittirme gücüne sahip olan bu Yeni Ayın mesajlarına hadi hep birlikte dalalım.

Yeni Ayla bağımı kurduğumda ilk gelen mesaj “ayrıştırmak” oldu. Ve Yeni Ay şöyle dedi; “saf enerjinde kalıp, gerçek gücüne yerleşmek için ayrıştırmayı öğrenmen ve uygulayabilmen gerekiyor. Şimdiye kadar tutunduğunuz kimliklerinizden, başkalarının beklentilerinden, idollerinizi kopyalamaktan, size ait olmayan duygu ve düşüncelerden, sizinle ilgili olmayan durumlardan ayrılıp, ayrışıp, kendinize gelip, ben şu Anda kimim, bugünkü ben kimim diye sormayı öğrenin.” Ayrıştırabilmenin inceliklerini işaret eden Yeni Ayın bana söylediği ilk mesaj bu oldu. 

Ayrıştırmak; aynı zamanda “aciliyetli” olarak adlandırdığınız ihtiyaçlarınızdan da ayrışmak, bunları da bırakabilmek demek.

Karşınıza her An başka öncelikler çıkabilir, buna hazırlıklı ve açık olmayı öğrenmek ise başka bir olgunluk. 

Yeni Ayın açtığı dönemle birlikte, önümüzdeki zamanlarda kendinizi denklemin dışında tutup, olanlara daha yüksek ve daha geniş açılı bir perspektiften bakabilme becerinizi geliştirmeniz çok önemli olacak.

Yeni Ay aynı zamanda yeni hayallere, yeni hayatlara, yeni beceriyle geçebilmenin yollarını da açıyor olacak. Kendisi bizlere çok büyük bir potansiyel sunuyor; ama ayrıştırmayı, ayrışabilmeyi, ayrıştırabilmenin inceliklerini öğrenmiş olanlarınıza. Henüz göremediğinize, dokunamadığınıza ama derinden hissettiklerinize güvenme ve somut sonuçlara olan bağımlılığınızı bırakabilme kapasitenizle doğru orantılı deneyimler ve/veya hayatlar yaşayacaksınız. Kendinizi kandırmadan, dürüstlükle yaklaşıp, bu kapasitenizi iyi tanıyın. İyice ve dürüst bir şekilde tanırsanız, o kapasiteyi geliştirmenin yollarını da bulursunuz. Çünkü bazı insanlar biliyorum; kendi kapasitesini bazen olduğundan daha yüksek zannedebiliyor, ondan sonra da bazı isteklerine, hayallerine ve planlarına neden ulaşamadığının sıkıntısını yaşıyor. Kendimizle yaptığımız yüzleşmelerde dürüstlük çok önemli ve bu Yeni Ay özellikle kendinle olan yüzleşmelerindeki dürüstlüğü  ön plana çıkaracak.

Güzel hoş bir haber var; bu Yeni Ayla birlikte spiritüel oyun alanları açılıyor, yani spiritüel yeteneklerimizle daha güzel işler yapıyor olacağız. Örneğin telepati gücü artıyor. Bazı insanlarla konuşmadan da iletişime geçebiliyor olacaksınız.

 “Multi” (çoklu) boyutlara erişme yeteneği yaygınlaşıyor ve Yeni Ay hayatı daha mucizevi bir alandan kurgulamaya olanaklar sunuyor ya da o kapılara, o alanlara ışık tutuyor, fırsatlarını enerjilerini yağdırıyor.

Başka boyutlardan da destek alıyoruz, yalnız değiliz. O başka boyutlardan da aldığımız desteği hissedebilmemiz, bu destekle buluşabilmemiz için neye ihtiyacımız olacak? Evet bildiniz, sessizliğe alan açmanıza. Yeni Ay bir çok yerde yeni alan açıyor, enerji sunuyor. Ve fakat, bizlerin de sessizliğimize alan açmamız şart. Yani günlük kargaşanın, koşturmacanın, düşüncelerin, planların arasında boğulmacalarla, uğraşmacalarla yoğunken, böylesi fantastik ve mistik alanla buluşmamız mümkün değil.

Sessizliğin bilgeliğinden faydalanabilmeyi öğrenmeniz şart. Peki bunu nasıl yapacağız? Hep söylüyorum; meditasyon pratiği ile. Benim yolum Meditasyon.  O yüzden Meditasyon 360 adlı bir program hazırladım. Bu programdaki bilgileri öğrenmeye çok ihtiyacımız var. Bir takipçimiz demiş ki; “Kendime yaptığım en faydalı ve en harika yatırımdı Meditasyon 360’ı alıp, edinip, uygulayıp, çalışıp notlarımı alıp tekrar ve tekrar dinlemek.”

Düzenli sessizliğe geçebilmek çok değerli, çok önemli.

Yeni, bambaşka deyip, duruyoruz, yeni ve bambaşka dediğimiz her şeyde sinir sistemimizi şoklayacak haberler de var. Çünkü hızlı gelişimler demek hazır olmadığımız haberleri duymak, ani gelişen bir takım durumlar demek. O nedenle de sinir sisteminiz şoklandığında, sarsıldığınızda dengeye nasıl geliyorsunuz? Dinginliğinize, merkeze nasıl ulaşıyorsunuz? Yeni Ay ve sonrası bu soruları size epeyce bir sordurtacak ve  bolca pratik ettirtecek deneyimler sunacak.

Meditasyonu düzenli uygulayanlar, bu işin ilmini bilenler süreçteki ani, şoklayıcı, beklenmedik gelişmelerle daha rahat sörf yapıyor, raks ediyor, dans edebiliyor olacak, o yüzden Meditasyon çok önemli.

Şimdi elimizde bir de şöyle bir durum var: Hayalleriniz, planlarınız, yaşamak istediğiniz hayat hiç olmadığı kadar yüksek. Kendiniz için daha önce hiç planlamadığınız kadar yüksek hayatlar planlıyorsunuz ve bu da bütün insanlık için çok güzel, kutlanası bir durum. Hayallerimizden kısmamayı öğrenmeye başladık. İçinizde bambaşka açılımların da aracılığıyla bu hayata ulaşacağınıza dair büyük bir güven de var.

Güvenle birlikte sabırsızlık da geliyor. Çünkü o kadar yüksek bir hayat ki, bir An’da olsun istiyorsunuz. Ve aynı zamanda zaten bir tarafınız o hayata geçiş yaptı, bir tarafınız o hayatı yaşıyor, çok net, canlı kanlı bir şekilde. 

O istediği ve ne zamandır hayalini kurduğu, planlarını yaptığı, detaylarının üzerinde çalıştığı o hayatı bir tarafınız çoktan yarattı ve orada yaşıyor bile. Ama diğer tarafınız var ki; bugünü yaşayan, şu Anda burada olan, günlük minik işlerle uğraşmak zorunda kalan. O yemek yapılacak, o işler bitecek, o çamaşırlar yıkanacak, o eksikler her neyse fani dünyanın fani eksiklikleri neyse onlar tamamlanacak. Şimdi bir tarafınız hayaller ne kadar büyük olursa olsun o hayallere minik, pratik, efektif adımlarla varacağını biliyor. Diğer tarafınız bu minik adımlarla uğraşmak istemiyor, hiç uğraşası, arzusu yok. Böyle bir isteği, enerjisi yok;  “yakın ya, oraya hemen zıplasam, neden ben bu fani şeylerle uğraşmak zorundayım?” diyor. O hayata zıplayıvermek istiyor; çünkü aslında kendini o hayata bir o kadar yakın hissediyor. Anlatmaya çalıştığımı anladınız ,değil mi? Bu hissi biliyorsunuz.

Şimdi gel de içten içe kaynayan, bunalımlarınız, buhranlarınız, sabırsızlığınız çok doğal ama hiç faydalı değil. O nedenle de her an kendiniz için sağlıklı ve dengeli seçimler yapmayı öğrenmek zorundasınız. Ve her iki tarafınızı da memnun edebilmek için öğrenilmesi gereken bir olgu, bir ders.

Ne zamandır kafanızda kurguladığınız bir iletişime ve plana enerji geliyor, canlanıyor gibi. İfade etmek istedikleriniz derlenip, toparlanıyor, yaratmak istediğiniz tablo gözünüzün önünde canlanıyor, beliriveriyor. Yeni Ayın enerjisi böyle bir destek de akıtıyor olacak. 

5-6 aydır içinizde biriken, kaynayan o kelimeler sonunda cümleleşmeye başlıyor ve sizden çıktı çıkacak. Veya son bir-iki yıldır hayatınıza dair detaylarını görmek istediğiniz tablo, o projenin veya o hayalin somut bir tablosu gözünüzün önünde canlanıyor. O nedenle de merkezlilik çok önemli.

Bir An’da oluverir, ağzınızdan bir An’da çıkıverir. Hayaldi bir An’da gerçekleşiverir. Buna hazır mısınız, acaba? İfade etmek istediklerinizi ağzınızdan çıkarttıktan sonra etkisi çok büyük olabilir. Herkes kendi kapasitesi kadar duyacak ve ona göre tavır alacak. 

Evet, biliyordum; ben bunun zor olduğunu ama ifade ederken güzellik yaratmak istiyordum, dürüstlüğün daha yüksek bir ilişkiye evrileceğini zannediyordum” deyip, birden karşı taraftan bambaşka bir tavır, hiç beklemediğiniz bir tavır gelebilir. Siz söyleyin söylemek istediklerinizi, içinizde kalmasın; ama sizden çok büyük bir beklentiyle de çıkmasın. Herkes kendi kapasitesi kadar duyacak ve ona göre tavır alacak. Belki de bazı gerçekleri duyması gereken siz olacaksınız. Ve duyduklarınızın etkisi sizin için de büyük olacak ve olabilir.

İfade ederken veya dinlerken şunu düşünün, sonrasında kendinizle iftihar edecek tavırlarda bulunun.Kendimi hiç böylesi gerçeklikte,  böylesi dürüstlükte, böylesi şeffaflıkta ama bir o kadar da sevgi ve empati dolu ifade etmemiştim. Cesaretim, dürüstlüğüm, olgunluğum için kendimi kutluyorum ve kendimle iftihar ediyorum.” Sonra her kim bunu nasıl aldıysa aldı. Veya dinlerken de, “Hiç böylesi kalpten, canı gönülden, can kulağıyla duymak için dinlememiştim. Kendimi denklemin dışına koyup, sadece duymak için bir insanı hiç böylesi şeffaflıkta, cesarette, açıklıkta dinlememiştim, kendimle iftihar ediyorum.”

Sevgiyi ve empatiyi ön planda tutup, sonra da olması gerekenler olurken kendinizi merkeze getirmenin yollarını da bilip uygularsanız, her şey yoluna girmiş olacak ve göreceksiniz ki; her şey zaten yolundaymış. 

Yanması gereken köprüler yanacak, dönüşebilen dönüşecek, giden gidecek, biten bitecek ve sonunda kalan sağlar da bizim olacak. Kendimizde kalan sağlar da bizim olacak; etrafımızda, çevremizde kalan sağlar da bizim olacak. Bizim içimizden de akması gerekenler akacak, gitmesi gerekenler gidecek, kopması gerekenler kopacak. Ve herkesin içinde de aynı şeyler kopuyor olacak. Tabi ki; etrafımız da ya temizlenecek, ya evrilecek ya dönüşecek.

Yeni Ay tüm şefkati ve desteğiyle gelmiş olsun,

Şifa, sevgi, güven, cesaret ve sağlıcakla kalın.

Sizleri çok seviyorum.

Yeni Ayın desteğiyle ayrıştırabilmenin inceliklerini öğrenerek; hayallerimizdeki hayatı yaratmak için önümüzdeki Ekinoks’ta çok güçlü ve yoğun bir portal açılıyor. Sınırları, hayalleri genişletmek, üzerimize akan enerjilerle uyumlanmak, Yüz binlerce vesvese arasından Öz’den gelen samimi, gerçek ve dürüst “O” sesi duymak ve yıla damgasını vuran 25 Mart’taki Dolunay’a hazırlanmak için 3 günlük Ekinoks Portalı Çalışmamıza siz de şimdi kayıt olun. Sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilecek bu özel çalışmamız için detaylar MO Store’da.  

 

Kaynak: Ezgi Sorman

 

İlgili yayınımızı ayrıca okulumuzun youtube kanalından dinleyebilirsiniz.