Skip to content Skip to footer

Auranızı Temizlemek ve Genişletmek İçin Reçete

Kundalini Yoga’nın çakra sisteminde, insanın sekizinci bir çakrası olduğunu görürüz. Bu çakra, tüm bedenimizi çevreleyen elektromanyetik bir alandır. 8.Çakra veya diğer adıyla Aura alanı, bedenimizin çevresinde 3 metre kadar uzağa genişleyebilir. Aura diğer tüm çakraların etkilerini birleştirir. 8. çakradan insana parlaklık yeteneği yayılır ve genellikle bedeni saran bir alan ya da güç olarak tarif edilir. Tüm bunlara ek olarak diğer çakraları çevreleyen enerji kabuğunun kuvveti olarak düşünülür.

Aura alanı güçlü olduğunda dışardan gelen negatif etkiler otomatik olarak filtrelenir. Ayrıca bu alan güçlü olduğunda diğer tüm çakraların işleyişi gelişir ve bedenin elektromanyetik alan bütünlüğü sağlanır.

Peki aura alanımızı nasıl arındırıp, genişletebiliriz? Detaylar için okumaya devam edebilirsiniz.

Kendinizi 10 dakika boyunca MA mantrasının yumuşak, şefkatli titreşimine bırakın. Enerji alanınızın genişlediğini, temizlendiğini; ışığınızın parladığını ve yayıldığını hissedin. Bu çok basit ve etkili yöntem ile enerjinizin 10 dakika içerisinde değiştiğini göreceksiniz.

8.Çakra’yı Arındırmak İçin Önerilerimiz:

1.Tuzlu su: Denize girebilir, kendinize tuzlu suyla dolu bir küvet hazırlayabilirsiniz. Eğer hiçbirine erişiminiz yoksa auranızı temizlemek; içeriye karışan tüm tortulardan, birikmişlerden ve öz enerjinize ait olmayan her şeyden arınmak niyetiyle banyoya girebilir, akan suyla temizlendiğinizi düşünüp, yenilenebilirsiniz.

2. Adaçayı: Bir adaçayı tütsüsünü etrafınızda ve evinizde gezdirebilirsiniz.

3.Aromatik yağlar: Limon, portakal, portakal çiçeği, adaçayı, kekik gibi yağları kullanabilirsiniz.

4.Taşlar: Kristal Kuvars taşını elinizde tutarak meditasyon yapabilir, bu taşı kolye olarak boynunuzda taşıyabilirsiniz.

5.Qi-Gong: Olduğunuz yerde ayaklarınızı omuz hizasında açın. Dizleri hafifçe kırarak, kollarınızı öne-arkaya doğru kendi hızında sallayarak yaylanın. Bu hareket hem enerji alanınıza hem de etkili bir kardiyo hareketi olması nedeniyle kalbinize iyi gelecektir.

Yaptığınız çalışmaların ardından 5-10 dakika sessizliğinizde kalın ve temizlenmiş, arınmış enerjinizin keyfini çıkarın. Çekim kuvvetinizin etkisini artırmak, enertejik alanı kuvvetli bir auraya sahip olmak için meditasyon pratiği edinin.

Okulumuzun imza niteliğindeki eğitimi, Meditasyon Başlangıç Programı ile meditasyonu günlük hayatınızın bir rutini haline getirebilecek, mekaniğini ve faydalarını da derinden kavrayacaksınız.

Meditasyon Başlangıç Programı’na ulaşmak için MO Store’u ziyaret edebilirsiniz. 

Yazar: Ezgi Sorman