Skip to content Skip to footer

Rollerin Ötesi

Doğumla hayatımızda yeni bir sahne başlar. Geçmişin çocukları, şimdi anne ve babadır artık. Kimileri büyükanne, dede, kuzen olur. Küçükler kardeş olmayı, biraz büyüyenler abla, ağabey olmayı öğrenir.

Roller neşeli ve çeşitlidir. Aynı zamanda hata ve bilinmezlerle doludur. Çünkü bu rolleri, çoğumuz ilk kez oynamaktayızdır. İlk defa bir çocuğun annesi, bir babanın evladı, bir büyükannenin torunu veya bir torun sahibi olduğumuzda şaşırmak, yanılmak, tökezlemek muhtemel ve doğaldır.

Rollerle beraber büyüyebilmenin yolu ise ilk önce, aile bağlarının doğal akışını hatırlamaktır. Sevgi ve destek yukarıdan aşağıya akar ve hayat devam ettikçe oynadığımız roller çoğalır, gelişir. Tam da bu yüzden, bir role sımsıkı bağlı kalmamak çok önemlidir.

Bugün, rolünü size karşı suistimal eden veya iyi oynayamayan herkesi, enerjetik olarak karşınıza alın ve duygularınızı (hayal kırıklığı, acı, hüzün, öfke, içinizde her ne biriktiyse) ifade edin.

En iyisi olmayı başaranlara da teşekkür edin ve ardından ışıkları kendinize çevirin.

Ve sonra hatırlayın; hepsi bir rol ve yalnızca bir an için var. Bizler rolleri oynayanlarız ve roller bizleri geliştirmek için var.

Tüm rollerin ötesinde, ilişkilerinizi iyileştirmek ve daha derin kalpten bağlar kurmak için düzenli meditasyon pratiği edinin.

Meditasyon Başlangıç Programı ile öz benliğinizi keşfederken, tüm rollerin üzerine çıkarak huzurlu, dengeli ve sevgi dolu bir hayat yaratma becerisi kazanacaksınız.

Okulumuzun imza niteliğindeki bu değerli eğitimine MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, hayattaki rollerimize bağlı olarak taktığımız maskelerimizin neler olduğunu, nerelerde, neden ve ne zaman kullanıldığını derinden kavramak, karanlıklarımızla yüzleşerek ışığa ulaşmak için yaratılan çok özel ve derin bir çalışma olan Maskeler Atölyesi’ni edinmenizi de öneririz.

Yazar: Meditasyon Okulu