Skip to content Skip to footer

Tüm Arzularınızın Gerçekleşmesi İçin 4 Adım

Tüm arzuların gerçekleşmesi için belli bir işleyiş bulunur. Bunu sağlayan dört adım aşağıdaki gibidir:

Birinci Adım: Düşünceleriniz arasındaki boşluğa yavaş yavaş giriş yapın. Bu boşluk bireysel ruhun kozmik ruhla iletişime geçmesini sağlayan bir pencere, geçit ya da dönüşümsel girdap görevi görür.

İkinci Adım: Boşlukta belli bir amacınıza odaklanın.

Üçüncü Adım: Yalnızca sonucun ne olacağını düşünmeyi bırakın; sonucun peşini bırakmamak ya da ona bağlı hale gelmek boşluktan çıkmanıza sebep olur.

Dördüncü Adım: Evrenin geri kalan ayrıntılarla ilgilenmesine izin verin.

Bilincinizde belli bir hedefinizin olması son derece önemliyken, bu hedefe bağlılığınızdan vazgeçmeniz de bir o kadar önemlidir. Hedefiniz boşluktadır ve boşluk, herhangi bir sonucu etkileyecek ayrıntıları düzenleyip, organize etme olanağıdır.

Örneğin; bir ismi hatırlamaya çalıştığınızda, ne kadar denerseniz deneyin bir türlü aklınıza gelmez. En nihayetinde sonuca olan bağlılığınızdan vazgeçerseniz ve kısa bir süre sonra isim, zihninizin ekranında aniden beliriverir. Herhangi bir arzuyu gerçekleştirmeye çalışırken de işleyiş böyledir.

Siz ismi hatırlamaya çalışırken beyniniz aktif ve çalkantılıdır. Fakat eninde sonunda amaca ulaşamama ve bitkinlik işin peşini bırakmanıza sebep olur. Beyin yavaş yavaş sessizleşir- hatta o kadar sessizleşir ki neredeyse işlevsizleşir- ve isteğinizi belirttiğiniz boşluğa giriş yaparsınız. Böylece kısa süre sonra istediğiniz bilgi size teslim edilir.

İste, karşılığını alacaksın.” ya da “Sen kapıyı çalarsan, kapılar sana açılacaktır.” cümlelerinin esas anlamı budur.

Boşluğa giriş yapmanın en kolay, en çaba gerektirmeyen yollarından biri de meditasyon pratiğini uygulamaktır. İsteklerinizi meditasyonu gündelik yaşamınıza düzenli bir şekilde entegre etmenizle boşluğun yarattığı mucizeleri ve isteklerinizi gerçek kılmanız mümkündür.

Bolluk-bereketin ve yaratmak istediğiniz tüm zenginliğin kaynağı olan BOŞLUĞUN ne demek olduğunun, nasıl deneyimleneceğinin, neden bu denli önemli olduğunun tüm yönleriyle anlatıldığı ve boşluğa girmenin yollarını sunan meditasyonu günlük hayatınızın bir rutini haline getirebileceğiniz, mekaniğini ve faydalarını da derinden kavrayacağınız okulumuzun imza eğitimi Meditasyon Başlangıç Programı’na MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

Tüm arzularınızı hayatınıza çekmek için kalbinizin manyetik alanının gücünü nasıl kullanabileceğinizi öğreneceğiniz “Çekim Gücünü Yükseltme Atölyesi & Meditasyonu’nu edinmenizi öneririz. 

Kalbinizde yatan tüm zenginlik ve hayalleri gerçekleştirdiğiniz bir hayata adım atmanız bu çalışmalarımızla çok mümkün.

Hepimiz ve dünyamız için bolluk bereket dolu bir yaşamı birlikte yaratabilmek dileklerimizle… 

Kaynak: Yaşamsal Zenginlik Yaratmak, Deepak Chopra/ sayfa 33-34