Skip to content Skip to footer

Sessiz Lütuf

Evren dinamik bir değiş tokuş içinde hareket eder. Hiçbir şey statik değildir. Bedenimiz evrenin bedeniyle dinamik ve devamlı bir alışveriş içindedir; zihnimiz evrenin zihniyle sürekli ve dinamik bir ilişki kurar, enerjimiz kozmik enerjinin bir ifadesidir.

Hayatımızın akışı; varoluşumuzu oluşturan unsurlar ve güçlerle kurulan uyumlu bir ilişkiden başka bir şey değildir. 

Bu uyumlu etkileşimi, enerjinin dolaşımını engellemek ise damarlarımızdaki kanın dolaşımını engellemek gibidir. Kan dolaşımımız durduğunda kanda pıhtı oluşumu, ardından tıkanıklık başlar. Bu yüzden hayatımızda bolluk ve bereketi yaratmak, isteklerimizi gerçekleştirmek için hem almalı hem de vermeliyiz.

Sevgi istiyorsak, sevgi vermeyi öğrenmeliyiz. İlgi ve takdir bekliyorsak, ilgi ve takdir göstermeyi öğrenmeliyiz. Hayatımızın bolluk ve bereket içinde geçmesini istiyorsak, başkalarının zengin olmasına yardımcı olmalıyız. İsteklerimize ulaşmanın en kolay yolu başkalarının isteklerine ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Eğer hayatta güzel şeylerle lütuflandırılmak istiyorsak, herkesi bu güzelliklerle sessizce lütuflandırmayı öğrenmeliyiz.

Vermenin, lütfetmenin veya basit bir duanın düşüncesi bile, başkalarının duygularına dokunma gücüne sahiptir. 

Biriyle bağlantı kurduğunuz her an ona bir şey vermeye karar verin. Bu maddi değeri olan bir şey olmak zorunda değil. Bu bir çiçek, bir iltifat veya bir dua olabilir. Aslında vermenin en güçlü şekli maddi olmayanıdır.

Yardım etmek, takdir etmek, ilgi ve sevgi göstermek verebileceğiniz en değerli hediyelerdir; maddi olarak paha biçilemez. Biriyle karşılaştığınızda sessizce ona minnetinizi sunun; mutlu, sağlıklı, neşeli olmasını dileyin. Bu şekilde, sessizce vermek en güçlüsüdür.

Kendinize şu sözü verin ve her gün derin bir bağlılıkla yerine getirmeye niyet edin:

“Sevgi, ilgi, takdir gibi hayatın en değerli hediyelerini vererek ve kabul ederek zenginliğin, bolluk ve bereketin dolaşımına kendimi adayacağım. Karşılaştığım herkese sessizce mutluluk, sağlık ve neşe dileyeceğim.”

Gerçek doğamızda bolluk ve bereket vardır; doğal olarak zenginiz. Ve bütün zenginliğin kaynağı ise içsel gücümüz, sonsuz ve sınırsız olan Özü’müzdür. 

Öz’ünüzle güçlü bir bağ için, düzenli bir meditasyon pratiği elzemdir. 

Okulumuzun imza eğitimi, Meditasyon Başlangıç Programımıza katılarak, meditasyonun mekaniğini derinden kavrayacak; meditasyonu günlük hayatınızın bir rutini haline getireceksiniz. Bu sayede, bolluk bereket dolu, her anlamda zengin ve kaliteli bir hayat yaratma becerisi kazanacaksınız. 

Öz’ünüze, eve dönmeye hazır mısınız?

Meditasyon Başlangıç Programı’na MO Store’dan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Başarının 7 Spiritüel Yasası, Deepak Chopra / sayfa 37-44