Skip to content Skip to footer

Ters İşleyişin Büyük Fırsatları

Kılavuz niteliğinde bir Yeni Ay’la karşı karşıyayız. Bu niteliğinin sebebi Yeni Ay’a yönelik mesajlarının yanı sıra önümüzdeki 1 yıla etki edecek mesajlarının da olması. Ve bu yayında size kılavuzluk etmesini istediğim bazı gerçekleri de anlatmak istiyorum.

Daha önce Haftanın Durumu ve Meditasyonu podcast yayınımızda sizlere Yeni Ay-Dolunay döngüsünün ters işleyişe girdiğini ve önümüzdeki bir yıl boyunca da böyle devam edeceğini anlatmıştım. Yeni Ay normalde başlatır, Dolunay ise sonlandırır, tamamlatır.

Bu Yeni Ay sezonun sonunda gerçekleşiyor ve enerji damgasının sonunu yakalıyor. Buradaki ters işleyişi sizlere biraz daha açıklamak istedim. Örneğin, normalde yeni aylar sezonun başında yakalar, bu ay gerçekleşen yeni ayımız İkizler burcunda ve İkizler sezonunun sonundayız. Şu anda sezonun yani o enerji damgasının sonunda açılışı, yeniyi yaşıyor ve deneyimliyoruz.

Olaylar da aslında sondan başa gidiyor; önce sonu buluyoruz, sonra başı görüyoruz. Başka bir deyişle bir hayvanın önce kuyruğunu görüyoruz, aradan iki-üç hafta geçiyor ve o hayvanın tamamını görüyoruz. Önce bir son yaşıyoruz, sonra neden bir son yaşadığımızı anlıyoruz; önce nedensiz ve verisiz veya istemeyerek, ürkerek bir hamlede bulunuyoruz veya bulunmak durumunda kalıyoruz, sonra o hamleyi zaten neden ‘yapmamız’ gerektiğini anlıyoruz.

Ve bu süreç; belirsizlikle dost olalım, Evrenin yüksek zekâsına güvenebilelim, sezgilerimizi geliştirelim, zihinsel kalıp, kısıtlama, sabitliği kıralım, bilgi, veri ve detay bağımlılığımızdan özgürleşelim; özetle teslimiyetten gelen müthiş yaratım gücüne açılabilelim diye bir yılı aşkın bir süre boyunca devam edecek.

Çok öğretici bir dönemin içerisindeyiz ve Haziran İkizler Yeni Ay’ı da sezgilerin güçlenmesine kapılar açıp, durumlar yaratıyor olacak.

İkizler merküryen bir enerjidir; bilgi, veri ve detaylarla ilgilenir. Zihin ve mantıkla ilerler, onun için ‘belirsizlik’ diye bir şey yoktur. İhtiyacı olan bilgiye, detaya, veriye ulaşıverir. Ama gelin görün ki, işler bu ay onun için biraz ters ilerlemekte.

Önce; ne olacağına, ne deneyimleyeceğine, hangi adımların daha doğru olduğuna dair hisler var; ve  ancak o adımları attıktan sonra yollar açılmakta, açılacak ve açılıyor. Nedenler, nasıllar, sebepler daha sonra ortaya çıkıyor ve beliriyor. Bu ay kendisini sondan başa böyle gösterecek.

Evren diyor ki “kanatların var; hissediyorsun. O zaman o kanatları görmene gerek yok, o uçuş denemelerini yapmaya başla.“

Çok büyük zihinsel bir evrimleşme, özgürleşme süreci içindeyiz.

Eğer verisiz, bilgisiz, detaysız ilerlemeyenlerdenseniz, sizin için çok heyecanlı olduğumu ve bu dönemde her birinizin en büyük amigosu olduğumu da belirtmek isterim. Eğer bu fırsattan faydalanabilirseniz inanılmaz dev bir zıplamanın eşiğindesiniz.

Bu dönem bilginin, mantığın, verinin ne kadar hipokrat olduğunu göreceksiniz. Kendinizi neye inandırmak istiyorsanız o mantığı kurabildiğinizi, neyi görmeyi, deneyimlemeyi arzuluyorsanız algılarınızı o yöne doğru çevirebildiğinizi anlayabileceksiniz.

Ve eğer başlangıç noktanız yani algılarınızı yöneten düşüncelerinizin, niyetlerinizin temeli korkuysa, sonucunun da her daim hüsran olduğunu tekrar deneyimleyip, göreceksiniz. Ve bu sefer tamamıyla algılayabileceksiniz.

Örneğin birilerini veya bir şeyleri kaybetmemek için bilgi toplayıp, o bilgilere dayanarak eylemlerde bulunuyorsanız, kendinize ne büyük ihanet ettiğinizi, boşu boşuna yorulduğunuzu veya böylesi bir işleyişin zaten sonunda kayıplara açık olduğunu görmüş olacaksınız.

Bilgiyi ve mantığı, özellikle de ilişkilendirmeler yapan düz mantığı ön planda tutmanın nasıl bir tuzak olduğunu kavrayacaksınız.

Sonuçtan bağımsızlığınızla özgürlüğünüze ulaşabildiğinizi de göreceksiniz.

Sonuçtan bağımsızlaşmak da ancak kalbinizin zeminine oturarak, oraya yerleşerek, o alanı kullanarak başlar. Bunu da deneyimleyip, göreceksiniz. Bunlar, çok büyük, dev farkındalıklar.

Zorlandığınız yerlerde öz sevgiye ve öz şefkate geçmeyi, dinlenmek istediğinizde dinlenebilmeyi, zihinsel ferahlamalara ihtiyaç duyduğunuzda zihninizi tekrar tazelemek için sessiz ve dingin alanlar yaratmayı aklınızda bulundurun, hatırlayın.

Biliyorsunuz, ben meditasyonu çok büyük öneri olarak getiriyorum sizlere; önümüzdeki 1 yılda meditasyonu düzenli pratik haline getirmek çok önemli olacak.

Zihinler yorgun, kalpler açılmak istiyor. Kalp alanına doğru yerleşmek istiyoruz, sezgilerimiz yükselmek istiyor ve artık mantık işe yaramıyor. Bu noktada meditasyon önerebileceğim en büyük araçlardan bir tanesi. Ve aslında hazır yeri gelmişken belirtmek istiyorum; burada da ters işleyişin bir örneğini görüyoruz.

Yıllardır benimle önce meditasyonu uygulamayı deneyimlediniz ve şimdi, yeni yeni, daha derinleşmek için meditasyonu detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsunuz.

Örneğin, normalde eğitim sisteminin ilk öğrenim yıllarında önce öğrenilir, ders çalışılır sonra sınavlara girilir. Üniversitedeyseniz de önce öğrenilir, dersler çalışılır, sınavlar verilir sonra da staj yapılır. Öğretmen-öğrenci ilişkisi de değişti artık.

Belirttiğim gibi meditasyon ilmini yıllardır benimle önce meditasyonu deneyimleyerek pratik ettiniz, yani önce pratiğinizi uyguladınız ve faydasını gördünüz, şimdi derinlemesine öğrenmek istiyorsunuz.

Sorular geliyor, meditasyon programında uzmanlaşmak istiyorsunuz. O nedenle sizler için Meditasyon 360 Programı’nı yarattım, çünkü biliyorum uzmanlaşmak isteyeceksiniz. Bu ters işleyiş içerisinde size yarayan, fayda sağlayan şeyleri oradan ve buradan biraz biraz deneyimlediniz ve şimdi derinlemesine öğrenmek istiyorsunuz.

İşte bu süreçle paralel olarak bir yıl neyi tattıysanız, neyi deneyimlediyseniz, uyguladıysanız, pratik ettiyseniz, sondan başa giderek pratiğinizin üzerine şimdi ve önümüzdeki 1 yıl boyunca eğitime, öğrenime doğru geçebilirsiniz.

Meditasyon 360 Programımıza  MO Store’dan  ulaşabilirsiniz, detaylarını oradan inceleyebilirsiniz. Programımızın adının 360 olmasının sebebi ise her yönüyle meditasyon olduğu için.

Bu Yeni Ay’da ayrıca; aklınızda yarım kalan bitirmek istediğiniz her ne ise onu temizleme, bitirme ve tamamlama enerjisi var.

Yeni bir algıya, farklı bir bakış açısında sahip olma fırsatı var.

Günlük hayatınızda, gündelik işlerinizin arasında daha yüksek bir anlam için davet var.

Bir parça oradan oraya zıplayan hızlı, aktif, yoğun ama unutkan sincap enerjisi mevcut. Bu nedenle dikkatli davranmanız gerekiyor.

Maalesef cevaplardan daha çok sorular var. Ve eğer soruları cevaplamakla, sorularınıza cevap aramakla vakit kaybederseniz enerji de kaybedeceksiniz, daha çok yorulacaksınız, kafanız daha da çabuk karışacak. Netliğe ve bilgiye olan bağımlılığınızdan özgürleşmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

‘İstemiyorum’ enerjisi var; “yorgunum, kafam bulanık, karışık, kelimelerimi bulamıyorum, adımlarımı seçemiyorum, önümü göremiyorum o nedenle de istemiyorum. O konuşmayı yapmayı, o görüşmeyi halletmeyi, o işi becerebilmeyi yapmak istemiyorum.”  Burada belirteceğim, korkunun ecele faydası yok; o iş sizde. Gücünüzü topladığınız zaman halledebileceksiniz.

Zihninize çok güvenmeyin; her duyduğunuza, zihninizden çıkan her cümleye inanmayın.

Normalin, gündeliğin, tipik hareketlerin yükseliş sürecindeyiz. O yüzden de kafanızın içinden çıkmanız çok önemli. Sezgilerinize dönmeniz çok çok önemli.

Bu süreci eğer layığıyla yönetmek istiyorsanız, kurtuluşun kalbe yerleşip, sezgileri kuvvetlendirmek olduğunu akıllarınıza yazın.

Eğer sezgilerinizi devreye sokamıyorsanız da bu iki hafta iletişimleriniz ve adımlarınız daha hafif olsun; çünkü kafanızın içindekilerle gitmek çok nafile olacak.

Havadaki enerjide beyaz yalanlar, aldatmacalar, çevrilen dolaplar var. O nedenle de depresif ve fani işlerden veya  bu tarz işlerle uğraşan kişilerden (hepimiz faniyiz sadece ruhumuza yaklaştığımızda, ölümsüz, zamansız ve mekansız tarafımızı hatırladığımızda değiliz.) uzak durun; çünkü aynı zamanda kapanışın, temizliğin, bitişlerin, silip süpürmenin enerjilerindeyiz. Havada biraz hile-hurda da var. Kalbinize yerleşmek için anlamsız, fani ve depresif olandan uzak durun.

Yeni ve tamamlayıcı bazı bilgiler gelecek.  O zamanda hem siz hem de tanıdıklarınız değişik seçimler yapacaksınız. Daha önce elinizde olmayan bilgiler geldiği için seçimleriniz yön değiştirebilir, kararlarınız değişebilir, başkalaşabilir. Hızlı değişikliklere açık olun ve başkalarının değişen kararlarını da kişisel almayın; çünkü belki onlar da son dakika bambaşka bir bilgiye sahip oldular ve daha önce yaptıkları seçimlerini değiştirmek zorunda kaldılar. Hiçbir şeyi kişisel almıyoruz.

Bu yeni ay ikizlerde olmasına rağmen, mantıktan daha çok mistik ve spiritüel bir yeni ay, bunu hatırlayın.

Edinmek istediğiniz bazı detaylar, bilgiler size henüz ulaşmayacak; çünkü henüz zamanı değil. Evrenin mantıklı bir sıralaması var, buna güvenin. Bu nedenle kendi mantığınıza takılmak nafile. Evrenin mantığıyla, yüksek zekasıyla bağlantıya girmek, mistik ve spiritüel yanınızı konuşturmak çok faydalı olacak.

Bu süreçte zihin jimnastiği yapmıyoruz, lütfen bunu hatırlayın.

Hayallerinizi destekleyen, size ilham veren, hayatınızı destekleyenlere dikkatlerinizi, algılarınızı, enerjilerinizi çevirin.

Aynı zamanda yakın çevrenize, mahallenize, komşularla olan ilişkilerinize odaklanabilirsiniz, onlarla paylaşımlarda bulunun. Böylece kalpler açılır, genişler ve ferahlar, sevgi büyür. Bu dönemde bunun gibi aktiviteler kalp alanına yerleşmenize yardımcı olur.

Değişmesini, yenilenmesini istediğiniz veya belki yenilenmesi için vakti gelmiş alet ve edavatlarınız, makineleriniz varsa gözden geçirin. Eskisinin gidip, yerine yenisinin gelebilmesi için güzel fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Örneğin ne zamandır aradığınız o buzdolabı, o “air-fryer” belki indirime giriverir ve alıverirsiniz. Eskiyenler gidip, yerine yenileri gelebilir.

Son olarak, cesaret ve özgüven yükselişindeyiz. O nedenle de gazanız şimdiden mübarek olsun. Herkes kendi kişisel zaman çizelgesine uyumlu olan deneyimleri yaşayacak; ama ne olacaksa cesaretinizi arttırmak, öz güveninizi yükseltmek için olacak. Bunu aklınızda bulundurduğunuz sürece akışınız daha kolay, keyifli olur, dalgalarla daha güzel sörf yaparsınız.

Kılavuz niteliğindeki bir Yeni Ay aktarımım şimdilik bu kadar. Umarım fayda sağlamıştır. Umarım duyduklarınız, sizi deneyimleyeceklerinize hazırlamaya yardımcı olur. Ve yeni ay’ın sonlandıran, aynı zamanda da sizi tersten, sondan başa doğru götürecek olan fırsatlarından fazlaca faydalanabilirsiniz.

Sizleri çok seviyorum.

 

Kaynak: Youtube kanalımızın 13 Haziran 2023 tarihli Haftanın Kılavuzu | Yeni Ay Mesajları 18 Haziran 2023 yayınımızdan derlenmiştir.