Skip to content Skip to footer

Yönünüzü Gösteren Derin Bilgeliğiniz

Bugün gerçekleşen dolunayın enerjilerinin de vurguladığı üzere, yönünüzü gösteren derin bilgeliğiniz, bedensel farkındalığınız ve sezgilerinizin kritik önemi bu dönem iyice ön plana çıkıyor.

Ve bu etkiyle fiziksel bedeninize canlılık, enerji ve güven veren şeyleri araştırmak, bedeninizi onurlandırmak, beden farkındalığınızı artırmak isteyeceksiniz. Bu yöne doğru bir istek gelecek. Bu isteği ve niyeti duyun, duyumsayın ve adımlarınızı oraya doğru atın.

Örneğin sabah rutinlerinizi gözden geçirin. Eğer erken uyanabilenlerdenseniz, sabah kuşlarıysanız, sabah vakitlerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz? Eğer sabah mahmurluğu uzun sürenlerdenseniz, yavaş yavaş uyanabilenlerdenseniz, kendinizi güne nasıl adapte ediyorsunuz?

Sabah saatleri günün tüm enerjisini belirler, nasıl başlarsanız öyle devam eder. Sabahın enerjisi bize bahşedilmiş harika bir hediyedir.

Sabahlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz ve nasıl başlatıyorsunuz? Buralara iyice bakın.

Hem zihinsel hem de fiziksel fit olmak için günlük rutinleriniz neler?

Enerjinize ne hizmet ediyor, ne hizmet etmiyor, ne işe yarıyor, ne işe yaramıyor?

Bu dönem yemek yeme, hareket etme alışkanlıklarınızda, günlük düzeninizde, beden ve zihin ritminizde yeni bir uyarlamaya geçme isteği ve desteği bulacaksınız.

Beden ve zihin uyum, ahenk içinde çalışıp, birlikte ritmik bir şekilde aktığında birlikte harika şeyler yaratabilirler. Ve bu Retro döneminde beden-zihin uyumunu yakalamayı amaç edinin, böylelikle sezgileriniz de güçlenecek. Beden farkındalığı sezgilerin de güçlenmesine yol açar.

Eğer pireyi deve yapan, detaylarda kaybolan biriyseniz, bu dönem hem pire hem de ilüzyonik deveniz elinizden alınacak.

Eğer siz bilinçli bir minimalleşmeye gitmezseniz, Evren tarafından gereksiz yere enerji harcadıklarınız, olması gerekenden daha çok yoğunlaştığınız, dikkatinizi verdiğiniz ne varsa imha edilecek.

Eğer fuzuli detaylarla ilgilenir, buralarda kaybolursanız, fuzuli detaylar Evren tarafından yok edilecek. 

Evren başınıza hiç ummadığınız işler açacak.

İşler de meseleler de aslında bahane; bu beklenmedik olay veya sorunların sizde dokunduğu duvarları bulmak ise şahane.

Neyden bahsediyorum şimdi? Evet, bildiniz; konfor alanlarınızdan..

Acaba gerçek sorundan kaçmak için mi detaylarla  bu denli uğraşıyorsunuz? Farkında olmadan veya farkında olarak olayları, durumları, detayları irdeleyip, büyüterek gerçekte şifalandırıp, büyüme fırsatı elde edebileceğiniz alanlarınızı mı ufaltıyorsunuz?

Hangi yönünüzü şifalandırmak istersiniz?

Hangi alanda daha iyi olmak istersiniz?

Hangi becerinizi parlatmak, hayata daha iyi akıtmak istersiniz?

Bu dönemde bu alanlara bakmak çok önemli. Ve Evren sizi buralara baktırmak için  ve gereksiz yere harcadığınız alanlardan enerjinizi çekmek için başka durumlar içerisine alıverecek.

İşte bu soruların cevaplarını almak adına harika bir dönemdeyiz, harika bir Retro kesişmesindeyiz.

Detaylar beden farkındalığınızda saklı.

Zihniniz “bana planı göster, detayları anlat.” gibi bir tutum içerisinde olursa ki, kendisi iyice detay isteyerek ve bunları yaratarak bu süreçte sizi yorabilir:  “Bana planı göster, detayları anlat, büyük resmi göster, küçük resmi göster, irdele ve irdele…” gibi cümlelerle zihniniz yorulursa yönü de yolu da detayları da bedeniniz size anlatacak, bunu bilin.

Bedeniniz, onu dinlemeyi bildiğinizde, neyin sevgi dolu olup, olmadığını; neyin size iyi gelip, gelmediğini; neyi azaltmanız veya kesmeniz gerektiğini, nereleri şifalandırırısanız hayatınızın güzelleşeceğini söyler.

Genel olarak bakıldığında epey kullanışlı bir  Retro kesişim dönemindeyiz.

Yarım kalanları tamamlamak, işe yaramayanları çıkarmak, kirlileri temizlemek, döngüleri kırıp, yerine daha sağlıklı rutinler, örüntüler geliştirmek, yeni şifa metotları bulmak, beden farkındalığını artırmak, geliştirmek, sezgileri güçlendirmek, kendinizle cesur yüzleşmelerde bulunmak ve ruhunuzu sonunda gitmek istediği yüksekliklere, yerlere, alanlara, denizlere, sulara doğru serbest bırakmak için mükemmel bir dönem.

Tabi ki; bu genel bakış açısı, benim genel bakış açım. Bir de her birinizin kendi zaman çizelgesi, bilinç seviyesi ve algı yönetimi var. Kimileriniz bazı durumları çok ağır ve çok yoğun yaşayacak. 

Biliyorsunuz artık, gerçekler siz ne görüyorsanız odur, işte bu nedenle de beden farkındalığını ve bu vesileyle sezgileri güçlendirmek elzem.

Algılarınız sizi yanıltabiliyorken, yönünüzü gösteren derin bilgeliğiniz, bedeniniz ise hiçbir zaman için yalan söylemez. Kalbin atışı, sıkışması, rahatlığı, kafatasınızın gerginliği, baş ağrınız veya bedende esnek akışkan hissetmek; bunların her biri, yaşadıklarınızın sizdeki yansımalarını algılayabilmeniz ve anlayabilmeniz için veya bir sonraki adımınızın size ne getireceğini anlayabilmek için her biri birer mesaj.

Ve böylelikle de sezgiler güçleniyor.

Umuyorum ki; bugünkü dolunayı da kapsayan ve eylül ayına kadar etkisi devam edecek bu enerjilere dair en azından bir kaç cümle, bu dönemde size destek olur, kendinizi bu döneme hazırlıklı hissedersiniz ve bazı şeylere açıklık kavuşturmaya yardımcı olmuştur.

Bedeninizin bilgeliğiyle derin bir bağ kurmak ve sezgilerinizi güçlendirerek ruhunuzun öz frekansıyla uyumlu yükseklikteki bir yaşamı yaratabilme becerisi kazanmak için düzenli meditasyon pratiği edinin.

Okulumuzun imza eğitimi Meditasyon 360 Programı ile meditasyonu günlük rutininize entegre edebilecek ve her daim yönünüzü gösteren derin bilgeliğiniz, bedeninizle zihninizi yepyeni bir ahenk ve uyum içine getirebileceksiniz. Böylelikle dışarıda her ne olursa olsun dingin, merkezli, sağlam ve sezgileri güçlü bir şekilde ani değişimlere hazırlıklı olabileceksiniz.

Meditasyon 360 Programı hakkında detaylı bilgi edinmek için MO Store’u şimdi ziyaret edin. 

Kaynak: Ezgi Sorman

İlgili tüm kaydı youtube kanalımızın 23 Ağustos – 30 Eylül dönemi mesajlarını kapsayan Retro Kombo Mesajları – Bırakın Kopsun adlı yayından dinleyebilirsiniz.