Skip to content Skip to footer

Kendime Not

Yoğun dönemlerden geçerken, merkezlenmek ve Öz’ünüze olan yolculuğunuzda hep hatırlayıp, kalbinizde tutmak isteyeceğiniz 6 önemli anekdotu #kendimenot serisi olarak sizlerle paylaşmak isteriz:

Bu minik, basit ama bir o kadar da efektif hatırlatıcıların size rehber olması, yolunuza ışık tutması dileklerimizle…

Kendime not #1: 

Yapamadıklarımdan çok yapabildiklerime odaklanacağım. Denediğim, zorlandığım, başaramadığım şeylerin insan olmanın bir parçası olduğu gerçeğini kabul edeceğim. Kendime hata yapma izni veriyorum. Yalnızca böyle öğrenebileceğimi biliyorum.

Kendime not #2: 

Bir şeyi “ısrarla” isteyip ulaşamıyorsam, durumu kafamda büyütmek yerine durup kendime şu soruyu soruyorum:

“Bu benim için inatçı bir istekten mi ibaret; yoksa gerçek bir ihtiyacım mı?”

Biliyorum ki, hayatın içinde tüm ihtiyaçlarım karşılanıyor. Eğer isteğim yerine gelmiyorsa kendime o zaman için ruhumun gerçek ihtiyacının o olmadığını hatırlatıyorum ve hayata teslim ediyorum. O durumun/eşyanın/ilişkinin/işin vb. gerçekten ihtiyacım ise en doğru zamanda beni bulacağını biliyorum.

Kendime not #3: 

Hayatımda sahip olduğum şeylerin değerini fark etmek için onları kaybetmeyi beklemeyeceğim. Bugün, tam şu an, hayatımın sıradan ve önemsiz bir parçası sandığım veya bunu bile fark etmediğim, fakat hayatımı oluşturan ve güzelleştiren çok kıymetli şeyleri fark etmeye başlayacağım.

Kendime not #4: 

Bugüne, dönüşüm sürecinin ne olduğunu hatırlayarak başlayacağım. En derin dönüşümler fark edip, görüp, bırakarak gerçekleşir. Bir acıyı, bir düşünce kalıbını, bir tutumu, sürekli tekrarlayan benzeri sıkıntıları karşı tarafın değişmesini bekleyerek, olayları görmezden gelerek, kendimizi zorlayarak ya da “Pollyannacılık” oynayarak dönüştüremeyiz. Biliyor ve kabul ediyorum ki, karanlığı hafifletmenin tek yolu ona ışık tutmaktır. Bugünümü hayatımı izlemeye, rahatsızlıklarımı fark etmeye, durumların iç yüzünü görüp dönüşüme teslim etmeye adıyorum.

Kendime not #5: 

Bugünümün bir bölümünü sessizliğimde durup, kendime takdir cümleleri kurarak geçireceğim. Biliyorum ki, ancak kendi değerimi görüp, ona sahip çıktığımda kalbimin yaralarına merhem, göğüs kafesime sıkışmış kuşa kanat olabilirim.

Kendime not #6: 

Etrafım beni anlamayabilir. Başkaları isteklerimle ve hayatımla dalga geçip, küçümseyebilir. İnandığım şeylerden başkaları anlamadığı, dalga geçtiği veya küçümsediği için vazgeçmeyeceğim. Merkezimde köklü bir şekilde sağlam durarak ne olursa olsun, kim ne derse desin kalbimin inandıklarının peşinden gideceğim. Topluma uymamak beni iyi ya da kötü değil, farklı kılar. Farklılıklarımla barışarak ilişkilerime devam edeceğim.

Kalbinize merkezlenmek adına bu basit, pratik ve efektif anekdotların yanında aynı şekilde hızlı ve etkin bir şifalanma arıyorsanız, “En Derin Yaralarımızı Şifalandırma Meditasyonu’na” MO Store’dan ulaşın.

Sesle şifa teknikleriyle harmanlanan bu meditasyon sizi hızlıca; zihninizin duvarlarından sıçratacak, köklü döngülerinizi kıracak ve en derin yaralarınızı şifalandıracak.

Pratik, hızlı ve kesin bir sonuç almak yani, bir sorunu çözmek değil; çözümlemek, nihai şifasına kavuşmak için bu meditasyonu hemen şimdi pratik edin. 

Yazar: Ezgi Sorman