Skip to content Skip to footer

Kozmik Resetlenme Meditasyonu

Kozmik Resetlenme Meditasyonu’nu; bugünlerde güneşteki solar fırtınalar nedeniyle manyetik alanımız hem etkilenirken hem de yeniden düzenlenirken bundan fayda sağlamak, bilinçle karşılamak niyetiyle pratik edeceğiz.

Kozmik Resetlenme Meditasyonu’na başlamadan önce şu bilgiyi yeniden hatırlamak önemli:  Düşüncelerimiz duyguları tetikliyor, her hangi bir duygu da fiziksel, kişisel bedenlerimizde yansımalar yaratıyor. İlerleyen zamanda da zihinsel olarak o sistemin bedenimize yansıttıklarıyla beraber bir enerji olarak dışarıya yansıtıyoruz. Enerji olarak dışarıya ne yansıtıyorsak hayatımızda da ancak ve ancak onu yaratıyoruz, artık bunu biliyorsunuz. Kozmik Resetlenme Meditasyonu’nu zihinlerinizi ve düşünsel sisteminizi resetlemek üzere ihtiyacınız olan her zaman pratik edebilirsiniz.

Resetlenmek için  farkında nefeslerinizi almaya başlayın.

Kozmik Resetlenme Meditasyonu’nda nefesleri ve bedeni birlikte kullanacaksınız, bu yüzden ilk önce başınızdan ayak ucunuza kadar nefeslerinizle bedeninizi taramaya başlayın. Şimdi nefesleriniz An’a doğru gelsin. Ve dikkatiniz sol beyinden sağ beyine geçsin.Ve baş bölgenizin daha dingin, daha dişil tarafına, yaratıcı kısmına doğru derin, güzel nefesler alın.Şimdi kocaman bir nefes alın ve nefesinizi boşaltabildiğiniz kadar boşaltın.İçinizde bir tık nefes dahi kalmasın, tüm karbondioksiti boşaltın. Tekrar güzel bir nefes alın, 10 saniye kadar nefesinizi tutun.Nefesinizi tutarken ellerinizi iyice sıkın. Nefesinizi tuttuğunuz süre boyunca ellerinizi sıkabildiğiniz kadar sıkın.Ve çok yavaşça ellerinizi gevşetin şimdi ve aynı zamanda nefesinizi bırakın.Tekrar derin bir nefes alıp, verin.  Bir sonraki nefesinizle karnınızı şişirin. Tüm karnınız oksijenle dolsun.Ve tekrar ellerinizi sıkın, nefesinizi tutun.Ellerinizi sıkabildiğiniz kadar sıkarken, bu süre boyunca nefesinizi de içinizde tutun.Ve nefesle beraber, ellerinizi de yavaşça bırakın.Ellerinizi açın.Tekrar nefesle karnınızı doldurun ve tüm nefesinizi boşaltın. Şimdi tekrar nefesle doldurun tüm bedeninizi, ellerinizi sıkın, nefesinizi tutun.Ve bu sefer ellerinizle birlikte kollarınızı da sıkın.Tüm kol kaslarınız da kasılsın. Nefesinizi tutarken, el ve kol kaslarınızın tümünü iyice sıkın.Sımsıkı sıkın.Şimdi nefeslerinizi bırakın ve kollarınız da rahatlasın.Ve son kez yapacağız, nefeslerinizi alın ve boşaltın. Şimdi derin bir nefes alın ve bu nefesinizi tutun.Yapabiliyorsanız, tüm bedeninizi kasın; ayaklar, bacaklar, oturma kemikleriniz, karnınız, kollarınız, yüz kaslarınız iyice gerilsin, kasılsın.  Bu şekilde bir süre kalın. Nefesler tutuluyor ve bütün bedeni sıkıyorsunuz.Ve şimdi yumuşak bir şekilde bırakın.Normal nefeslerinize dönün.Bedendeki rahatlamayı hissedin.Zihin gevşemeye başlasın.Şimdi bu rahatlıkta, bu gevşemede bir süre meditatif alanınızada kalın. Ve sessizliğinizde geçmiş hikâyelerinizin gelip, geçmesine ve kozmos tarafından kozmik resetlenmenin gerçekleşmesine izin verin. Güzel derin nefeslerle An’a doğru gelin, hiç bir aceleniz yok.Yavaş yavaş An’a doğru gelirken, nefesler eşliğinde bedeninizle yeniden  bağ kurun.

Kozmik Resetlenme Meditasyonu’nu bitirerek, gününüze devam etmek üzere yavaş yavaş meditatif alanınızın kapısından çıkabilirsiniz. Sistem ne kadar yüklüyse reset için o kadar zamana ihtiyaç olduğunu hatırlayın. İnsanlık sisteminde tarihimiz çok yüklü, o yüzden de resetlere yani sessiz alanlara, meditasyona daha çok ihtiyaç var.

Duygu dalgalanmaları geldiği zaman onları izleyebilmek ve aslında onlara izin verebilmek çok değerli. Bunun için de kendinize ara ara nefes molaları, sessiz alanlar yaratın.

Hayat hikâyelerimizin evrimleşmesi için duygu dalgalanmalarına izin vermemiz gerekiyor. Hayatı bir üst sürümümüzden, daha kaliteli bir titreşimden yaratabilmek için duygularla, zihnin yapıları, fikirler ve düşünceler arasında sörf yapıyoruz, şu An’da.Ve bu sörfü yapabilenler hayat dediğimiz bu oyunda olgunlaşıyor ve ustalaşıyor.  Duygular arası sörfünüzün keyfini çıkarın. Hikâyeyi olgunlaştırabilmek, evrimleştirebilmek için de kendinize molalar, aralar, izinler verin.  Ve neyin içinde olduğunuzu hatırlayın. 

Her zaman sevgiyle…

Elektromanyetik alanlarımız oldukça etkilendiği bugünlerde; duygusal dalgalanmalar ve çalkantılar da artarken, duygularla sörfümüzde ustalaşmamız için aslında Evren tarafından harika bir fırsat sunuluyor. Bu fırsattan faydalanmak adına yansımalarımızı bambaşka bir gözle bilinçle algılayıp, kalbimizin manyetik alanındaki hayal kırıklıklarını şifalandırmak ve “resetlemek” ve böylece bambaşka güçte bir manyetizmayla hayallerinizdeki yaşamı yaratmak için bir önerimiz var: Çekim Gücünü Yükseltme Atölyesi. & Meditasyonu.

Bu atölyeye katılarak; 

  • çekim gücünün ne olup, ne olmadığını öğrenecek;
  • çekim gücü ve kalbin manyetik alanı arasındaki bağı fark edecek;
  • kalbin manyetik alanının anlamını içselleştirecek;
  • yansımaların 7 çeşidi üzerinde çalışarak bu konuya özel bir meditasyon çalışmasına katılacak;
  • hayal kırıklıklarınıza ve “ben bunu neden yaşadım” dediğiniz tüm sorularınızın cevaplarına bir adım daha yaklaşacaksınız.

Kalbin gücünü hissetmek, çekim gücünüzü gerçek potansiyelinizle eşleştirebilmek ve anda dans etmeyi öğrenmek için Çekim Gücü Atölyesi & Meditasyonu’nda buluşalım. 

Atölyemizi incelemek ve edinmek için tüm detaylara MO Store’dan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak: Ezgi Sorman

İlgili tüm yayını okulumuzun podcast kanalı MOTALKS’tan dinleyebilirsiniz.