Skip to content Skip to footer

Sonsuzluğun Genişliğine Geçiş Meditasyonu

Sonsuzluğun Genişliğine Geçiş Meditasyonu’nu kendinizi 3.boyutta sıkışmış hissettiğinizde, ruhunuzun genişliğini deneyimleyerek, genişlemek, ferahlamak ve olanları daha geniş bir perspektiften görebilmek ihtiyacında olduğunuz her zaman pratik edebilirsiniz.

Sonsuzluğun Genişliğine Geçiş Meditasyonu’nda ruhun genişleme hissini imgeleme çalışması yaparak deneyimleyeceğimizden; yanınıza kalem ve kağıt almanızı öneriyoruz.
Meditatif alana girerken öncellikle beden-zihin-ruhunuzu dengeye getirmeye başlayın.İçinizdeki bilge, meditasyon gurusu bunun nasıl yapıldığını biliyor.Ona güvenin.Beden-zihin-ruhunuzu dengeleyin ve anlamlı, belli bir niyete doğru götüren nefeslerinizi alın.Ölümsüz tarafımız, sonsuz, mekânsız tarafımız her An takip ettiği olaylarla, şahit olduğu deneyimlerle genişliyor.Ve onun tek niyeti var: Genişlemek.Enerjisi genişledikçe bilinci genişliyor, bilinci genişledikçe de enerjisi genişliyor.Şimdi o genişlik hissinde neler barınabiliyor; bunu hissetmek niyetiyle nefeslerinize odaklanın ve kendinize şu soruyu sorun:“Genişlemenin ve dingin bir tanık olmanın içinde neler barınabilir, yaşayabilir, neler var olabilir?Ruh nelerle beraber var olabilir?”Hayat diye adlandırdığımız senaryoların nasıl uzağa gittiğini hissedin şimdi.O genişlik hissine girer girmez ‘yaşam-hayat’ diye adlandırdığınız, yaşadığınız bu senaryolar, hikayeler bir anda uzaklaşıp, gözden kaybolabilir; çünkü hepsi genişlemek için birer bahane, amaç değiller.Böylelikle olayların içinden, olaylar size dokunmadan, yangının içinden yangın size dokunmadan, fırtınaların içinden fırtınalar size dokunmadan yürüyüp geçebilirsiniz.Niyetiniz genişlemek…Yürüyüp geçebileceğinizi bildiğiniz için “acaba yangın beni öldürecek mi” korkusu yok; “bu deneyim de beni genişletecek” bilgisi var.“İçinden yürüyüp geçersem, bu deneyim de beni genişletecek.”Bu bilinçle bir süre sessizliğinizde kalın.

 Şimdi, nefeslerinizle, kendinizi ilişkilendirdiğiniz somut bedeniniz de genişlesin.Ve enerjetik bedene doğru geçiş yapın; çünkü sınırlarınız bu beden, omuzlarınızın bittiği yer değil.Bu genişlik hissini kendinize nasıl tarif ediyorsunuz?Bilincinizin, enerjinizin genişlemesinin kelimeleri, cümleleri ne?Eğer kağıt kaleminizi yanınıza aldıysanız yazabilirsiniz veya sadece bu hissi hücrelerinize kazıyabilirsiniz.Tekrar nefeslerinize doğru dönün şimdi.Boyutlar arasında geçiş, akışa dair minik bir oyun oynayacağız.Bedeninize gelerek, sadece beden-zihinle varoluşunuzu hissedin…Ve sonra ruhun genişleme niyetinde var olun.Şimdi tekrar üç boyutlu gerçekliğe gelin, beden ve zihindesiniz, somuttasınız. Bu boyutta görüyorsanız, dokunuyorsanız var; görüp, dokunmuyorsanız yok. Bu realitedesiniz.

Ve şimdi tekrar ruhun o genişlik hissine gelin, soyuttasınız.

Sonra yeniden üçüncü boyuta, beden-zihne gelin.

Ve şimdi 3. boyuttayken bu boyuttaki sizi, bedeninizi ve zihninizi izleyen ruhunuzun katına çıkın.Simültane yaşayın.

Ruh dediğimiz bir katman var.Ruhunuz, geniş ve dingin bir tanık olarak, üçüncü boyuttaki dünyada, bu gerçeklikte, hayatını idame ettiren bedeni ve zihni izleyerek, ona tanıklık ederek genişliyor. Her An beşinci boyutla üçüncü boyut arasında gidip, geliyoruz. Ve bunu bilinçli bir şekilde yaparsak genişlemeye destek veriyoruz.

Bu dünyada bilinçsizce, niyetsizce belli bir amaca hizmet etmeden, nereye gideceğimizi bilmeden hareket edince de ruhun genişlemesine destek vermemiş oluyoruz.Böylelikle de ruhun yolculuğu biraz daha zorlayıcı oluyor. Ruhun yolculuğu zorlayıcı olunca da dünyadaki işlerimiz karışıyor. Buradaki yolculuk da zorlu oluyor, sıkışık hissediyoruz, hayattan tatmin olmuyoruz ve bir şeyler eksikmiş gibi hissediyoruz. O “eksiklik” hissi ruh katmanını, ölümsüzlük katmanını bu dünyaya çok fazla adapate, entegre edemiyor olmaktan kaynaklanıyor. Beden-zihin- ruh’u entegre etmek de böyle bir his. Şimdi son kez bedeni ve zihni hissetmeye başlayın.Yeniden, somut, kısıtlı, ölümlü, mekânlı, zamanlı tarafınızı hissedin; yaşayarak, adımlar atarak, seçimler yaparak ruhun genişlemesine yardımcı oluyor. Asıl amaç, ruhun genişlemesi.Şimdi ruh katmanına çıkın tekrar.Ruh, dingin ve sessiz bir şekilde sadece bedenin ve zihnin seçimlerine tanıklık ediyor; seçimler neticesinde ve seçimleri kadar da genişliyor. Korkudan seçimler yapıldığında da daralıyor, tekrar cesur bir adım atana kadar. 3. ve 5. boyutu, ruh alanını ve bu gerçeklik dediğimiz dünya gerçekliğini aynı anda yaşadığınız zaman tadına doyulmayan bir hayat oluyor. O zaman da olacağınız kişiden, atacağınız adımlardan korkmuyorsunuz. Olmak üzere olduğunuz kişiyi saklamak zorunda hissetmiyorsunuz.Ve genişlik de genişleme de sonsuz ve sınırsız oluyor. Dönemin enerjileriyle sonsuzluğun ve sınırsızlığın genişliğini giderek hissedeceğiz. Sonsuzluğun Genişliğine Geçiş Meditasyonu ile de niyetimiz sizi bu enerjilere hazırlamaktı. Umuyoruz ki; meditasyonumuz ruhunuzun genişliğini hissetmenizde ve ferahlamanızda destek olmuştur.

Şimdi, anlamlı, güzel ve derin bir nefesle yavaş yavaş meditatif alanınızı kapatabilirsiniz. Gün içerisinde 3. ve 5. boyutu aynı anda, eşzamanlı yaşamayı deneyimlemeyin.Bu genişliği, ruhun genişleme halini, o ferahlık hissini hep kalbinizde ve aklınızda tutun.

Sizi çok Seviyoruz.

5.boyutun zamansızlığını, sonsuzluğunu hissetmek, sınırsızlığın okyanusuna dalarak, Ruhunuzu genişletmek ve hayat kalitenizi yükseltmek için Zaman Simyacılığı Çalışması & Meditasyonu’nu öneriyoruz. Bu atölyemizin tüm detaylarına MO Store’dan ulaşabilirsiniz. 

Kaynak Ezgi Sorman

İlgili yayını okulumuzun podcast kanalı MOTALKS’tan dinleyebilirsiniz.