Skip to content Skip to footer

Mucizeleri Yaratmak

Bugün, evinizin kapısından çıktığınızda ya da uyanıp da gökyüzünü gördüğünüz an, durun hemen orada; gökyüzünün altında.

Kapatın, gözlerinizi.

Kocaman, derin, taze nefesler almaya başlayın.

Tazelikler; burnunuzdan girsin, tüm bedeninizde her bir hücrenizi ziyaret etsin.

Ve sonra, dönüş yolunda artık ihtiyacınızın kalmadığı tüm ağırlaşmış enerjileri önüne toplayıp, nefeslerinizin eşliğinde ağzınızdan dışarı çıksın.

Birkaç nefes burada kalın.

Gözleriniz hala kapalıyken, dikkatinizi gökyüzüne verin.

Şimdi, gökyüzünden yeryüzüne doğru, yavaşça süzülen minik noktalar halinde ışıltılar görmeye başlayın.

Siz olduğunuz yerdeyken; o ışık noktacıkları bedeninize doğru yol almaya başlasın; henüz size dokunmasa da hafif ve yumuşacık olduklarını şimdiden hissedin.

Size doğru yaklaştıkça enerjisi, tüm etrafınızı sarmaya başlasın ve her an daha da yaklaşsın. Ve artık bedeninizle bütünleşsin. Her gelen ışıltı, o an bedeninizin rengini parlatsın ve hücrelerinize doğru yoluna devam etsin.

Sizin bu sırada hissettiğiniz şey ise; şefkat, sevgi, masumiyet ve heyecan…

Bu ışıltıların ismi, bizim dilimizde mucize.

Şu an yaşadığımız ise, doğa ananın bize her gün, her an, mütemadiyen üzerimize yağdırdığı mucizeleri kalp gözümüzle görmeye başlamaktır.

Ve tekrar odağınızı nefeslerinize getirin. Nefeslerinizi kalbinize doğru alıp, vermeye başlayın. Hazır olduğunuzda tamamen kendi hızında gözlerinizi açabilirsiniz.

Gözünüzü açtığınızda kendi gözlerinizle göremeyecek olsanız da ellerinizle dokunamayacak olsanız da artık biliyorsunuz ki; mucizeler her an gökyüzünden üzerinize tüm parıltılarıyla akmakta. Onları görme ihtiyacı hissettiğinizde sadece gözünüzü kapatıp, gökyüzüne bakmanız yeterli.

Yukarıdan, sonsuzluktan yağan, ışıl ışıl olan mucizeler; gün içerisinde bazen bir gazetenin başlığında, bir köpeğin sallanan kuyruğunda, annenin öpücüğünde, öğretmeninin şefkatli bakışında, bazen de bir hastane odasında, yeryüzünde ortaya çıkıyor.

Mucizeler her an her yerde. Siz de onların bir parçasısınız.

İzlemeye başlayın, şahit olduklarınıza siz bile inanamayacaksınız.

Hayatınızda mucizelerle dolu anlar yaratma becerisi kazanmak için düzenli meditasyon pratiği edinin.

Size bu beceriyi kazandıracak olan, okulumuzun imza niteliğinde eğitimi, Meditasyon Başlangıç Programı’na MO Store’dan ulaşabilirsiniz.